RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Belgische startup brengt haute couture modeshops online samen

icon
Mode2 juni, 2017

De Belgische startup CarréCouture gaat dit weekend officieel van start, nadat Jeroen en Nathalie Pompen (broer en zus) er meer dan twee jaar aan hebben gewerkt. De webshop is een platform voor haute couture modeshops.

50 winkels tegen eind 2017

De oprichters spreken zelf wel niet graag van een webshop, maar hebben het eerder over een ‘online stijladviseur’, ‘facilitator’ of ‘modedienstverlener’. Op de website zijn momenteel collecties te vinden die verkocht worden bij zestien onafhankelijke modeboetieks. Die bevinden zich niet enkel in België, maar ook in Frankrijk, Nederland en Luxemburg.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“In totaal willen we naar 8.000 stuks evolueren per seizoen. Tegen eind dit jaar willen we aan vijftig winkels zitten”, zegt oprichtster en mede-eigenaar Nathalie Pompen aan De Tijd. Voorlopig houden ze het enkel bij damesmode. In de toekomst komt daar mogelijk nog mannenmode of lingerie bij. “We willen bij de opstart onze focus behouden. Als je alles tegelijk wil doen, riskeer je niks grondig te doen.”

 

De verzendingen van de bestellingen worden ook niet door CarréCouture gedaan, maar wel door de winkeliers zelf. DHL haalt de pakjes bij hen op, waarna ze wereldwijd verzonden worden. “Als de fysieke boetiek om 10 uur opengaat, is het goed mogelijk dat er al een paar bestellingen via CarréCouture zijn binnengelopen. Een pakketje voor Rio de Janeiro, eentje voor Berlijn, eentje voor Parijs. Dan heeft de boetiek al een paar honderd euro verdiend nog voor er één klant over de vloer is gekomen”, aldus Pompen.

 

Wereldwijd

CarréCouture zorgt er wel voor dat alle onafhankelijke modeboetieks een kwalitatieve webshop op poten kunnen zetten, zonder dat ze daar zwaar moeten in investeren. “We creëren voor hen een nieuw wereldwijd verkoopkanaal. Met eigen fotografie, eigen marketing, een eigen huisstijl en eigen customer care. We regelen alles.”

 

Nathalie Pompen deed ook heel wat marktonderzoek bij partijen als Farfetch, Yoox, Neiman Marcus en Net-a-Porter. Daar voelde ze dat het bij die platformen vooral rond de verkoop draaide en minder rond het opbouwen van een relatie met de klant. Dat wil ze nu anders doen op CarréCouture.

 

Nathalie Pompen is bedenker en oprichter van CarréCouture en heeft 75% van de aandelen in handen. De andere 25 procent liggen bij investeringsmaatschappij De Raekt. Samen hopen ze binnen zes jaar break even te draaien. Broer Jeroen Pompen is momenteel CEO van het bedrijf en moet zich bezig houden met de dagelijkse gang van zaken.

 

Het vergelijkbare Farfetch haalt momenteel een omzet van 800 miljoen dollar (700 miljoen euro), maar is na negen jaar nog steeds niet winstgevend.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode18 september, 2026
    [In Beeld] The Fashion Store is halverwege na opening in Boortmeerbeek

    The Fashion Store heeft in Boortmeerbeek zijn 25ste winkel geopend. De multimerkenketen zet zo een symbolisch belangrijke stap richting haar ambitie om uit te groeien tot vijftig vestigingen in Vlaanderen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Torfs doet Nederlandse overname na recordjaar

    Schoenen Torfs verwerft een meerderheidsbelang in het Nederlandse online fashionplatform The Little Green Bag. Met de overname wil de Belgische schoenenretailer een groep van complementaire modemerken uitbouwen en The Little Green Bag naar België brengen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Eigenaar van Gigue neemt ook modemerk Jeff over

    De West-Vlaamse ondernemer Lieven Vandaele heeft het Brusselse damesmodemerk Jeff overgenomen. Na de eerdere overname van Gigue bouwt hij zo verder aan een Belgische modegroep. Voor Jeff staan onder meer eigen winkels en meer samenwerking achter de schermen op de agenda.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail