RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Liesbeth Mortier
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Benetton op zoek naar zijn roots

icon
Mode30 november, 2017

Luciano Benetton, oprichter van de gelijknamige Italiaanse modeketen, neemt op 82-jarige leeftijd het roer weer in handen. Hij wil het bedrijf in zijn oude luister te herstellen: “Het verval is ondraaglijk,” verkondigt hij aan de krant La Repubblica.

Doodzonde

Luciano leidde Benetton tot 2008, maar sindsdien lijken de hoogdagen van het in 1965 opgerichte merk – wereldwijd bekend voor zijn avant-gardistische en provocerende stijl – voorgoed voorbij. In een uitgebreid interview met de Italiaanse krant La Repubblica hekelt de tachtigjarige de snel krimpende omzet van het bedrijf: van 155 miljoen euro activa in 2008 blijft niets over; integendeel, Benetton keek in 2016 aan tegen een schuld van 81 miljoen euro.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

United Colors is zijn kleuren kwijt, meent hij: “De boodschap van verbondenheid, die van het merk een wereldwijd succesverhaal heeft gemaakt, is verdwenen. In de plaats daarvan heerst er nu een sombere en trieste sfeer in onze winkels.” De grootste fout die het merk volgens hem kon maken, is het schrappen van de iconische Benetton-truien. Onbegrijpelijk, noemt hij de beslissing: “het lijkt wel alsof mijn opvolgers het met opzet deden.”

 

Terug op het goede spoor

Marco Airoldi, die de Benetton Fashion Company sinds 2014 aanvoerde, verliet in mei van vorig jaar nog het bedrijf. Sedert Luciano Benetton met pensioen ging, is de leiding van het bedrijf allesbehalve stabiel gebleken: zoon Alessandro, voorheen gedurende zes jaar vice-voorzitter, nam in 2008 de fakkel over, maar gaf die al snel door aan managers buiten de familie.

 

Vader Benetton is niet de enige die een terugkeer maakt: zus Giuliana, inmiddels 80 jaar oud, is opnieuw begonnen met het maken van truien en de befaamde fotograaf Oliviero Toscani zal de integratieboodschap van weleer nieuw leven inblazen. “We ontwikkelen een nieuw product, we vernieuwen onze winkels, we bekijken het kleurenpallet, kortom: we zijn aan het hergroeperen,” legt Luciano Benetton uit.

 

Over het aantal werknemers van Benetton, dat tussen 2008 en 2017 terugviel van 9.766 naar 7.328, is Benetton kort: “iedereen krijgt van ons een kans, maar het bedrijf moet en zal minder log worden.”

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode18 september, 2026
    [In Beeld] The Fashion Store is halverwege na opening in Boortmeerbeek

    The Fashion Store heeft in Boortmeerbeek zijn 25ste winkel geopend. De multimerkenketen zet zo een symbolisch belangrijke stap richting haar ambitie om uit te groeien tot vijftig vestigingen in Vlaanderen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Torfs doet Nederlandse overname na recordjaar

    Schoenen Torfs verwerft een meerderheidsbelang in het Nederlandse online fashionplatform The Little Green Bag. Met de overname wil de Belgische schoenenretailer een groep van complementaire modemerken uitbouwen en The Little Green Bag naar België brengen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Eigenaar van Gigue neemt ook modemerk Jeff over

    De West-Vlaamse ondernemer Lieven Vandaele heeft het Brusselse damesmodemerk Jeff overgenomen. Na de eerdere overname van Gigue bouwt hij zo verder aan een Belgische modegroep. Voor Jeff staan onder meer eigen winkels en meer samenwerking achter de schermen op de agenda.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail