RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

La Redoute Benelux al vier dagen plat door staking

icon
Mode25 maart, 2011

De logistieke site van postorderbedrijf La Redoute in Dottenijs, een deelgemeente van Moeskroen, ligt al vier dagen plat door een staking. In de site verdwijnen binnenkort 94 banen en de onderhandelingen over een afvloeiingsplan schieten volgens de socialistische vakbond SETca maar niet op.

“Oorlogsmachine”

Minstens tot maandag zal er een stakingspiket staan in Dottenijs. Die dag gaan vakbonden en directie in het kader van de wet Renault opnieuw rond de tafel zitten. Dat gebeurt begin van de namiddag in Moeskroen. De vergadering start alvast onder een slecht gesternte, na uitspraken eerder deze week van regionaal vakbondssecretaris Jean Peeters die ermee gedreigd heeft zijn “oorlogsmachine op gang te brengen” als de directie zich niet inschikkelijker opstelt. De directie van haar kant verkiest de nodige tijd uit te trekken Bij de vakbond klinkt het echter dat de bereidheid om actie te voeren zeer groot is.

“Gedegouteerd”

Dat de vakbond de toon verhardt en de druk opvoert, is mee een gevolg van de krachtmeting dinsdagochtend op de administratieve zetel van la Redoute Benelux in Estaimpuis. Toen een stakingspiket de toegang tot het bedrijf verhinderde, stuurde de directie een deurwaarder om de actie meteen te breken. Tot groot ongenoegen van het personeel: “De werknemers zijn geschandaliseerd en gedegouteerd”, reageerde vakbondsvrouw Rita Liebens van SETca. “Binnen drie weken gaat de site van Dottenijs dicht en de mensen mogen niet eens actie voeren of zich laten horen in Estaimpuis. Ze voelen zich steeds minder gerespecteerd door de directie die advocaten, deurwaarders en veiligheidsagenten inschakelt.”

Voor alle duidelijkheid: de logistieke site van La Redoute in Dottenijs mag dan al dichtgaan, de administratieve zetel voor de Benelux blijft wel degelijk in Estaimpuis.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode15 oktober, 2026
    Marie Méro breidt uit met winkel in Brasschaat

    Het Belgische modemerk Marie Méro opent een nieuwe winkel in Brasschaat. De familieonderneming telt nu veertien eigen winkels en ziet verdere groeikansen in regionale winkelkernen.

  • icon
    Mode15 oktober, 2026
    CKS en Mayerline versterken elkaar in Bree

    In Bree heeft Claes Retail Group de Belgische modemerken CKS en Mayerline samen onder één dak gebracht, naast een vestiging van JBC in het aanpalende pand. Klanten waarderen de combinatie, zegt de retailer.

  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt

    Niet in Hasselt, zoals eerder aangekondigd, maar wel in Diest opent de Nederlandse damesmodeketen Norah nog dit jaar een eerste Belgische winkel. “Soms gaat een planning sneller dan je zelf had bedacht”, zegt CEO Han Sterk.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail