RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven DelhaizeLidlMedi-Market
  • Geografie België
  • Personen Yvan Verougstraete
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Verkiezingen 2024: deze retailers raakten zondag (niet) verkozen

icon
Algemeen11 juni, 2024
Shutterstock.com

Medi-Market-oprichter Yvan Verougstraete mag naar het Europese parlement, een vakbondsvrouw van Delhaize trekt naar de Kamer en voormalig Lidl-topman Ivan Sabbe haalde de kiesdrempel niet: zo deden retailers het tijdens de verkiezingen.

Succes bij Les Engagés

Een in het oog springende naam bij de verkiezingsresultaten is die van Yvan Verougstraete, de oprichter en voormalige CEO van de apotheekketen Medi-Market en de mede-oprichter van Italiaanse traiteurketen Prego. De Manager van het Jaar 2019 zette in 2021 een stap opzij bij de parafarmacieketen om zijn politieke roeping te volgen. Die is niet nieuw: al in 1994 werd hij het jongste gemeenteraadslid van het land, in Sint-Pieters-Woluwe. Intussen is hij vicevoorzitter van Les Engagés. Hij kreeg zondag 63.530 voorkeursstemmen als lijsttrekker op de Europese lijst en mag naar het Europees Parlement.

Geen retailer, maar wel iemand die als voormalig retailconsultant bij McKinsey nog steeds een heel groot netwerk heeft in de retailwereld, is Jean-Albert Nyssens. Ook hij stond op de Europese lijst van Les Engagés en haalde als derde opvolger een respectabele 11.377 voorkeurstemmen.

Vakbondsvrouw

Van een geheel andere strekking is Annik Van den Bosch, voormalig medewerkster van Delhaize Fruithof in Berchem. Zij profileerde zich vorig jaar als één van de leidende figuren in de stakingsgolf tegen het toekomstplan van de supermarktketen, kreeg een plaats op de Kamerlijst van de PVDA in het kanton Brussel en raakte verkozen met 9.937 voorkeurstemmen. Ze belooft er in de Kamer “voor te strijden dat het hardwerkende winkelpersoneel opnieuw meer vaste contracten krijgt”, zegt ze aan Gazet Van Antwerpen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Onder de kiesdrempel

Ook Ivan Sabbe, de eerste CEO van Lidl België en voormalig topman van horecagrossier ISPC, heeft nooit een geheim gemaakt van zijn passie voor politiek. Tussen 2009 en 2014 was hij Vlaams volksvertegenwoordiger voor Lijst Dedecker, dit jaar besloot hij opnieuw op te komen als lijsttrekker in West-Vlaanderen voor de nieuwe partij Voor U, opgericht door voormalig Brussels en Vlaams parlementslid Els Ampe, die uit Open VLD stapte. Dat werd geen succes: met een resultaat van ongeveer 1% bleef de kiesdrempel een verre droom.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail