RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven HelloFresh
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Focus op bereide maaltijden loont voor HelloFresh

icon
Food13 augustus, 2024

Terwijl de verkoop van maaltijdboxen blijft dalen, weet HelloFresh wél fors meer bereide maaltijden te slijten. Het bedrijf trekt minder nieuwe klanten aan, maar de bestaande klanten besteden meer.

Twee snelheden

HelloFresh behaalde in het tweede kwartaal van dit jaar een omzet van 1,95 miljard euro, een lichte stijging met 0,9%. Achter dat cijfer zit een evolutie aan twee snelheden: de verkoop van maaltijdkits leverde het bedrijf 1,4 miljard euro op (–9,3%), terwijl de kant-en-klare maaltijden goed waren voor een omzet van 519 miljoen euro (+45%). De investeringen in die nieuwe maaltijdendivisie werpen hun vruchten af, zegt CEO Dominik Richter.

Het bedrijf bezorgde bijna 244 miljoen maaltijden, een daling met 3,9%. Het aantal bestellingen daalde met 3,6% tot 28,9 miljoen, maar de gemiddelde waarde per bestelling steeg wel met 5,6% naar 67,10 euro per bestelling. Dat is in lijn met de strategie van de groep, die sterker inzet op hoogwaardige klanten: er komen minder nieuwe klanten bij, maar de bestaande klanten besteden meer.

Marges bewaken

Het aangepaste bedrijfsresultaat daalde van 192 naar 146 miljoen euro als gevolg van hogere productiekosten door de opstart van nieuwe productiesites, maar dat zou slechts tijdelijk zijn. HelloFresh optimaliseert de kostenstructuur en geeft minder prijskortingen om de marges te bewaken.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Met een marge van 7,5% doet de groep het iets beter dan verwacht. De traditionele maaltijdkits leveren het bedrijf een marge van 12,2% op, de bereide maaltijden hebben een marge van 4,0%. Dat is niet onlogisch, gezien de investeringen in de verdere groei van deze categorie.

HelloFresh heeft er nog steeds vertrouwen in dat de omzet voor het volledige jaar zal stijgen met 2 tot 8% en dat het aangepaste bedrijfsresultaat 350 tot 400 miljoen euro zal bedragen.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food4 november, 2026
    Carrefour blikt terug op recordeditie Scanmania

    De jubileumeditie van Scanmania is de succesvolste commerciële activatie in de geschiedenis van Carrefour België gebleken. De winnaar van de goudstaaf van 1 kg werd dinsdagavond bekengemaakt.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Italiaanse traiteurketen Prego! opent eerste franchisewinkel

    Drie jaar na de opening van de eerste vestiging zet Prego! een nieuwe stap in zijn groeiverhaal: op 6 november opent de Belgische Italiaanse traiteur in Montigny-le-Tilleul zijn allereerste franchisewinkel.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Peter Isaac verlaat Jumbo België nu helemaal

    Na ruim acht jaar heeft voormalig CEO Peter Isaac zijn betrokkenheid bij Jumbo België volledig afgerond. Hij was na de overdracht aan Anrico Maat nog een tijd actief als strategisch adviseur voor de retailer, maar ook dat hoofdstuk loopt nu af.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail