RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Game Mania
  • Onderwerpen Faillissement
  • Geografie BelgiëNederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Geen overnemer gevonden: Game Mania is failliet

icon
Vrije tijd3 september, 2024
Game Mania © Shutterstock
Game Mania © Shutterstock

Spelletjesketen Game Mania heeft dan toch geen overnemer gevonden en vraagt daarom het faillissement aan. De winkels zijn dicht, de webshop blijft voorlopig nog open.

Slachtoffer van digitalisering

“Game Mania heeft het faillissement aangevraagd, nadat de lopende procedure geen overnemer heeft opgeleverd. Wij wachten de beslissing van de rechtbank af. Tot nader bericht blijven de fysieke winkels gesloten vanaf dinsdag 3 september. De webshop blijft voorlopig geopend. Wij danken onze medewerkers voor hun inzet, onze klanten voor hun jarenlange loyaliteit, en onze handelspartners voor hun samenwerking.” Met deze mededeling op de website kondigt de spelletjesketen het einde aan.

Een grote verrassing is het bericht niet. In juni vroeg de keten nog uitstel van betaling. Moederbedrijf Heroik zou zelf op zoek gaan naar een overnemer voor de toen nog 35 winkels (21 in Nederland, 14 in België) in de hoop zoveel mogelijk van de 165 jobs te kunnen behouden. De retailer putte moed uit een nieuw winkelconcept dat met succes in Genk werd gelanceerd. Maar toen was het wellicht al te laat: de toegenomen digitalisering in de gamingsector en stijgende kosten hebben het bedrijf de afgelopen jaren diep in de schulden gebracht.

Meer over... Vrije tijd
Zie meer
  • icon
    Vrije tijd2 november, 2026
    Waarom The Jacob’s Store niet te snel wil groeien (maar wel naar Nederland lonkt)

    Twee jaar na de doorstart heeft The Jacob’s Store alweer negen goed draaiende winkels en een webshop. Het huidige driekoppige team zit daarmee zowat aan de limiet, maar houdt toch de deur op een kier voor een Nederlands avontuur, met de juiste partner.

  • icon
    Vrije tijd28 oktober, 2026
    Labubu-hype voorbij: omzet Pop Mart keldert tot 50%

    Pop Mart ziet zijn omzet bijna halveren nu de wereldwijde rage rond de populaire Labubu-poppen wegebt. Vooral in de Verenigde Staten en Europa stort de vraag in. Hoewel het bedrijf dat altijd met klem ontkende, lijkt de Chinese speelgoedfabrikant toch te afhankelijk te zijn geworden van zijn hitnummer.

  • icon
    Vrije tijd28 oktober, 2026
    AVA organiseert voor het eerst een magazijnverkoop

    Om plaats te maken voor een nieuwe lading kantoor-, hobby- en decoratiemateriaal, organiseert AVA voor het eerst een magazijnverkoop, op de hoofdzetel in Temse. “Nooit eerder hadden we meer wissels in het gamma dan nu,” zegt de retailer.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail