RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Dyson klaagt Siemens en Bosch aan wegens knoeien met testen

icon
Elektro21 oktober, 2015

“Verbruik ligt veel hoger”

Volgens Dyson is het verbruik van stofzuigers met het AAAA-energielabel een stuk hoger dan beide Duitse fabrikanten zeggen. “Consumenten die hun machines aanschaffen denken dat ze een stofzuiger kopen die 750 watt verbruikt, wanneer in werkelijkheid ze mogelijk een machine hebben die zo’n 1600 watt verbruikt“, zeggen de Britten aan De Tijd.

 

Om die uitspraak te staven komt Dyson met resultaten van een onafhankelijk laboratoriumonderzoek, waaruit blijkt dat de stofzuigers van Bosch en Siemens gebruik maken van software die het wattage bij gebruik doet stijgen. Het systeem doet sterk denken aan het schandaal bij Volkswagen.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Bosch ook betrokken bij VW-schandaal

“Verwant aan het VW-schandaal, ontwikkelen grote spelers in de industrie hun machines zodanig dat deze de testen doorstaan in plaats van dat ze de consument de best mogelijke technologie geven”, zegt Dyson. Bovendien is Bosch de leverancier van de software die Volkswagen in zijn auto’s gebruikte.

 

Dyson stelt dat het probleem ligt bij de manier waarop de testen worden uitgevoerd. “Net als bij de tests voor dieselmotoren in auto’s schrijven de Europese regels voor dat stofzuigers moeten worden getest in een laboratorium, zonder dat daarbij de daadwerkelijke omstandigheden in de woonkamer mogen worden nagebootst – wat tot misleidende resultaten leidt.”

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro18 september, 2026
    [Analyse] Mag JD.com MediaMarkt straks wel overnemen van Europa?

    De Europese Commissie moet tegen 23 oktober beslissen of JD.com het moederbedrijf van MediaMarkt en Saturn mag overnemen. Brussel buigt zich daarvoor over de vraag of de Chinese e-commercereus staatssteun kreeg, en vooral of die steun de Europese markt kan verstoren? Een nieuw rapport schat alvast dat de groep in...

  • icon
    Elektro17 september, 2026
    Coolblue naar Sint-Niklaas: “nog 10 extra winkels in België”

    Coolblue opent eind dit jaar een nieuwe winkel in Sint-Niklaas, waar de elektronicaretailer neerstrijkt in het Krea Park. Het wordt de dertiende Belgische vestiging en de eerste in het Waasland. Volgende halte: Gosselies.

  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    JD.com doet toezeggingen in overnamedossier MediaMarkt

    Chinese e-commercegigant JD.com zou de EU toezeggingen hebben gedaan in het onderzoek naar de overname van Ceconomy,het moederbedrijf van elektroretailers MediaMarkt en Saturn.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail