RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Omzet Hema steeg in 2015 met bijna 6%

icon
Algemeen21 april, 2016

De omzet van de Nederlandse winkelketen Hema is in het gebroken boekjaar 2015 met 5,8% gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Ook op vergelijkbare basis steeg de omzet van Hema in 2015.

Grootste groei in Frankrijk

Dankzij die stijging haalde Hema in 2015 een omzet van 1,14 miljard euro. Op vergelijkbare basis was er in 2015 sprake van een omzetstijging van 3,2%. In Nederland steeg de omzet met 4,7 %, terwijl in Duitsland de omzet zelfs met 11,5% steeg. De grootste groei was te vinden in Frankrijk, waar de omzet in 2015 met 31% steeg naar 73,3 miljoen euro. In België en Luxemburg blijft Hema het moeilijk hebben: daar daalde de omzet met 0,4%.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“2015 was voor HEMA een belangrijk jaar. We zijn verheugd met de positieve omzetontwikkeling. Onze klanten hebben meer dan ooit onze winkels bezocht. Voor het eerst sinds 2008 is de like-for-like-omzet vier kwartalen op rij gestegen. Ook internationaal hebben we meer winkels geopend en is onze like-for-like omzet daar sterk gestegen. We liggen op koers met onze korte termijnprioriteiten en we hebben onze strategie aangescherpt”, aldus CEO Tjeerd Jegen.

 

Ondanks de groei moest Hema in 2015 nog steeds een nettoverlies incasseren van 72,5 miljoen euro. Dat is wel een fikse daling ten opzichte van een jaar eerder, toen er sprake was van een nettoverlies van 189,2 miljoen euro. De genormaliseerde EBITDA daalde met 17,1% naar 85,5 miljoen euro door een lagere brutomarge en hogere operationele kosten.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen3 november, 2026
    [RetailDetail Night] De Chinese retailgolf: bedreiging of kans voor Europese retailers?

    JD.com stapt in MediaMarkt, Temu en Shein veroveren de Europese consument en TikTok Shop verandert de spelregels van e-commerce. Moet Europa zich wapenen tegen de Chinese retailreuzen, of kunnen onze retailers juist iets van hen leren? Tijdens de RetailDetail Night op 19 november gaan vier prominente stemmen uit de sector...

  • icon
    Algemeen3 november, 2026
    Hema botst met vakbonden over feestdagwerk: “Met een toeslag koop je de wet niet af”

    Mag Hema in België haar winkelpersoneel in toeristische zones ook op feestdagen een volledige dag laten werken? Volgens de vakbonden CNE en ACV Puls overtreedt de retailer daarmee de wet. Hema betwist dat en wijst op een akkoord met de grootste vakbondsfractie binnen het bedrijf.

  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    Nederlandse vastgoedinvesteerder koopt winkelcentrum Les Grands Prés

    Eurocommercial, de Nederlandse vastgoedgroep die in België ook al eigenaar is van Woluwe Shopping, heeft winkelcentrum Les Grands Prés in Bergen overgenomen voor 265 miljoen euro. De eigenaar gaat op zoek naar synergieën tussen beide complexen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail