RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Tags Staking
  • Bedrijven IKEA
  • Onderwerpen Personeelsbeleid
  • Geografie Gent
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nu ook staking bij IKEA Gent, overleg gepland

icon
Wonen8 oktober, 2025

De protestacties van medewerkers tegen de hoge werkdruk bij IKEA in België gaan voorlopig niet liggen: ook in Gent heeft een deel van de ochtendploeg het werk neergelegd. Woensdagavond is er een vergadering gepland tussen vakbonden en directie.

“Moeilijke periode”

Woensdagochtend legden ruim twintig medewerkers van de IKEA-winkel in Gent het werk neer. Ze protesteren tegen de hoge werkdruk en het personeelstekort bij de woonwinkelketen. De winkel blijft wel open: de stakers willen vooral de aandacht van de directie voor de problematiek. Sinds eind vorige week waren er ook al protestacties in de vestigingen in Anderlecht, Bergen, Hognoul, Wilrijk en Zaventem.

“Bij IKEA Liège is de lokale directie vorige week gestart met een grondige dialoog met de medewerkers en hun vertegenwoordigers om de bezorgdheden van iedereen, afdeling per afdeling, te analyseren”, reageert woordvoerder Lotte De Wilde in een persbericht. De retailer heeft verschillende voorstellen gedaan om de werkdruk te verlichten, maar die zijn nog niet aanvaard door de sociale partners. “De retailsector maakt momenteel een moeilijke periode door, gekenmerkt door toenemende kostendruk, sterkere concurrentie en snel veranderende klantverwachtingen”, geeft het bedrijf nog mee.

Woensdagavond zitten vakbonden en directie samen bij de federale overheidsdienst Werk om tot een compromis te komen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen4 september, 2026
    Ikea: prijsdruk verandert wat consumenten van hun woning verwachten

    Betaalbaarheid speelt een steeds grotere rol in hoe consumenten hun woning inrichten. Toch blijven veel mensen investeren in kleinere aanpassingen, vooral in opbergruimte. Dat blijkt uit de nieuwe wereldwijde Life at Home-studie van Ikea.

  • icon
    Wonen1 september, 2026
    IKEA België verlaagt meer dan duizend producten in prijs

    IKEA België investeert 20 miljoen euro in prijsverlagingen, voor in totaal meer dan duizend producten. Het initiatief is onderdeel van een investering van 1,2 miljard euro waarmee de retailer prijsverlagingen doorvoert in heel Europa.

  • icon
    Wonen28 augustus, 2026
    Dille & Kamille opent 63ste winkel in Zutphen

    Dille & Kamille breidt verder uit met een vestiging in Zutphen. De Nederlandse woon- en lifestyleketen verwacht begin december de deuren te openen aan de Beukerstraat, in het centrum van de Hanzestad. Daarmee komt het totale aantal winkels op 63.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail