RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Dit waren de meest gelezen artikels op retaildetail.be in 2025

icon
Algemeen29 december, 2025
Shutterstock.com

Stuntpromoties, faillissementen, Chinese controverses en groeiende non-fooddiscounters waren enkele onderwerpen die met de aandacht gingen lopen in 2025, als we afgaan op deze hitparade van de twintig populairste artikels.

De top 20

20. De niet te stoppen groei van Action was één van de vele rode draden afgelopen retailjaar en ook de passage van regional country director Bart Raeymaekers op de Retail Marketing Day maakte indruk, met de verklaring waarom de non-fooddiscounter geen schappenplannen heeft.

19.  Even werd de Franse marktleider getipt als kandidaat-koper van de zeven Cora-hypermarkten, maar een overname heeft E.Leclerc niet nodig om de Belgische markt te betreden: verschillende winkels bezorgen de boodschappen over de grens aan huis.

18. Het promotie-opbod in de Belgische foodretail deed flink wat stof opwaaien afgelopen jaar, en ook de forse reactie van Colruyt op de stunt van Albert Heijn ging met veel aandacht lopen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

17. Zowat het eerste artikel dat we in 2025 publiceerden was strikt genomen nieuws uit het jaar daarvoor, want de Russische discounter MyPrice sloot eind december 2024 de deuren in Boom. Intussen is de retailer, ondanks een doorstartpoging onder de naam Prixy in Deurne, hier helemaal van het retailtoneel verdwenen.

16. Colruyt ontplooide afgelopen jaar heel wat initiatieven om wat te doen aan het dalende marktaandeel van zijn Laagste Prijzen-winkels. Eén daarvan: een test met een extra assortiment van 200 producten die specifiek bedoeld zijn voor horecazaken.

15. Controverse van het jaar: de ongeziene “vijf halen, twee betalen” actie waarmee Albert Heijn begin november uitpakte, zorgde voor flink wat opschudding in de sector. De discussies over de zin en onzin van zulke stunts houden aan.

14. Onze rubriek “In Beeld”, met plaatjes van opmerkelijke winkels, is behoorlijk populair. Winnaar afgelopen jaar was de bijna 3.000 m² grote Nike “value store” in Roermond, meteen de grootste van Europa.

13. Een naam die haast wekelijks de koppen haalde in 2025 was Shein. Ondanks de heftige kritiek op het businessmodel is het de Chinese e-commercespeler duidelijk menens in Europa, nu het bedrijf in Polen een 740.000 m² groot logistiek centrum heeft geopend.

12. Rode cijfers en vier winkelsluitingen: de onzekerheid rond de toekomst van elektroketen Krëfel in België bleek groot. Intussen rust de hoop op een reddingsplan van de nieuwe CEO.

11. Zeven nieuwe supermarkten opende Jumbo dit jaar in België. De eerste opende al in januari, in Boom.

10. Eén van de vele faillissementen dit jaar was dat van de Brusselse outletretailer Cameleon, die na een opeenvolging van tegenslagen in mei de handdoek in de ring moest gooien.

9. In januari moest Coca-Cola een hele reeks frisdranken terugroepen in België, Nederland en Luxemburg wegens een verhoogd chloraatgehalte.

8. Van alle faillissementen in 2025 riep dat van Lunch Garden mogelijk de meeste emoties op. Intussen maakte de restaurantketen een geslaagde doorstart, maar heel wat vestigingen gingen definitief dicht.

7. Het iconische Amerikaanse conservenmerk Del Monte startte in juli een zogenaamde “Chapter 11”-procedure om een reorganisatie door te voeren die de hoge schuldenberg moet wegwerken.

6. Aanhoudende discussies tussen merkfabrikanten en supermarkten over prijsverhogingen kleurden het foodretailjaar. Ondanks boycots slaagde Douwe Egberts-producent JDE Peet’s er tamelijk probleemloos in om de strijd te winnen. Wat zegt dat over de reële machtsverhoudingen tussen retailers en fabrikanten, vroegen we ons af in een veel gelezen analyse.

5. Lidl liet zich dit jaar opmerken door heel wat marketinginitiatieven in non-food, waaronder ook de opening van een nieuw winkelconcept dat een antwoord wil zijn op de sterke groei van Action en TEDi.

4. Een beetje verbaasd waren we over de grote belangstelling voor het faillissement van bloemwinkelketen Bloemenhal, een jaar na de doorstart met een Nederlandse investeringsgroep. Intussen keerde de retailer alweer terug, onder een nieuwe naam: Bloemen Nova.

3. Artikels over Albert Heijn worden altijd goed gelezen. Het hoeft daarbij niet altijd over stuntaanbiedingen te gaan: Vlaanderen zat blijkbaar te wachten op de opening van de tweede AH XL, in Brugge.

2. Eind april gingen de 28 Belgische winkels van modeketen Gerry Weber dicht, een onvermijdelijk gevolg van het faillissement van het Duitse moederbedrijf. De maand daarop zette een liquidatieverkoop een definitief punt achter het verhaal.

1. De hoge ambities van non-fooddiscounter TEDi in België bleven niet onopgemerkt: 300 winkels wil de keten hier op termijn. Alles op zijn tijd: de teller staat eind 2025 op 35.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Amazon trapt najaarskoopjes af met Prime Big Deal Days op 6 en 7 oktober

    Amazon lanceert op 6 en 7 oktober zijn Prime Big Deal Days, een 48-uur durend shopevenement met exclusieve kortingen voor Prime-leden. Het evenement moet vroege uitgaven voor de feestdagen op gang trekken in een steeds competitievere retailmarkt.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    [In Beeld] Wingzz China: in China worden autonome robots alledaags, van de supermarkt tot de taxi

    De laatste drie dagen van de retailtour Wingzz China gingen van Alibaba in Hangzhou tot de technologiebedrijven van Shenzhen. Wat vooral opvalt: autonome robots zijn er geen toekomstbeeld, maar bepaalt nu al hoe Chinezen winkelen, produceren, zich verplaatsen en zelfs hun lunch laten bezorgen.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Bol zet AI naast de zoekbalk

    Bol maakt zijn AI-shoppingassistent Shophulp vanaf vandaag beschikbaar voor alle klanten. De bètaversie moet consumenten helpen om minder via zoekwoorden en filters en meer via een gesprek tot een productkeuze te komen.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food17 augustus, 2026
    Hypermarkt Carrefour Burcht wordt pak kleiner
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail