In een opmerkelijke krantenadvertentie claimt Delhaize goedkoper te zijn dan zijn concurrenten Lidl, Carrefour en Intermarché, voor een selectie van scherp geprijsde basisproducten. De retailer wil hiermee een foutieve prijsperceptie corrigeren.
31 producten vergeleken
“Delhaize is goedkoper dan je denkt”, stelt de advertentie, die verwijst naar de intussen meer dan 1200 Kleine Leeuwtjes in het assortiment, basisproducten van het huismerk die het hele jaar door laaggeprijsd zijn. Die stelling onderbouwt de retailer met de publicatie van een prijsvergelijking voor 31 voedingsproducten, gaande van pizza bolognese en wit boerenbrood tot paprikachips en gerookte zalm. Het kasticket voor dat boodschappenlijstje bedraagt 46,45 euro bij Delhaize, 46,57 euro bij Lidl, 52,30 euro bij Carrefour en 48,41 euro bij Intermarché – die laatste wordt enkel vermeld in de Franstalige advertentie. Colruyt, Aldi, Albert Heijn en Jumbo blijven buiten beschouwing.
De vergelijking is gebaseerd op een “representatieve steekproef” op 28 oktober 2025 en hield geen rekening met tijdelijke kortingen of acties, aldus de advertentie. Delhaize lanceerde zijn aanbod Kleine Leeuwtjes in juni 2022. Aanvankelijk bevatte het assortiment 500 basisproducten, intussen is dat aantal flink gegroeid. Ze zijn volgens de retailer nu al goed voor bijna 40% van het assortiment huismerkproducten in volume.
“Klanten hoeven niet om te rijden”
“Veel externe onafhankelijke prijsenquêtes tonen dat Delhaize effectief haar prijsrealiteit heeft versterkt, het verschil met de concurrentie duidelijk kleiner maakt en competitiever is dan ooit,” reageert woordvoerder Roel Dekelver. “Ondanks die inspanningen merken we dat consumenten Delhaize regelmatig associëren met een duurdere prijsperceptie terwijl dat beeld niet overeenstemt met de realiteit in onze winkels en online. Onze nieuwe campagne wil die foutieve perceptie doorbreken en duidelijk maken dat Delhaize met Kleine Leeuwtjes zeer competitief is, ook in vergelijking met andere retailers. Zo zijn onze Kleine Leeuwtjes vergelijkbaar met de huismerkprijzen bij Lidl, en tot 10% goedkoper dan Carrefour en Intermarché. Klanten hoeven dus niet om te rijden om hun dagelijkse boodschappen aan een juiste prijs te vinden.”
De campagne komt op een moment dat wel meer supermarktketens in België uitpakken met prijsacties. Bij het begin van het jaar, na de duurdere feestdagen, zijn consumenten doorgaans prijsbewuster. Aldi kondigde deze week prijsverlagingen aan voor meer dan vijftig producten, naar aanleiding van zijn vijftigste verjaardag, Lidl lanceert “superhero weken” en Jumbo ontketent deze maand een “prijzenstorm”. Marktleider Colruyt gooit het over een heel andere boeg, met een emotionele marketingcampagne die toont hoe de retailer ouders ondersteunt in hun dagelijkse gezinsleven, onder het motto “Samen met Colruyt”.


