RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Colruyt Group
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Marktaandeel Colruyt kalft verder af, resultaat daalt licht

icon
Food16 juni, 2026
Colruyt Group

Colruyt Group heeft in het afgelopen boekjaar de omzet zien stijgen met 3,1% naar 10,6 miljard euro. Terwijl het marktaandeel onder druk blijft staan, daalde ook de nettowinst. Toch is de retailer tevreden met het resultaat.

Commerciële acties lonen

Waarnemers keken uit naar de jaarcijfers, omdat de retailer in december ondanks een daling van het bedrijfsresultaat in de eerste zes maanden van het gebroken boekjaar had beloofd om over het volledige jaar het bedrijfs- en nettoresultaat van vorig boekjaar te evenaren. Dat is niet helemaal gelukt: de omzetstijging is deels te danken aan de integratie van overnames, de brutowinstmarge bleef stabiel ten opzichte van vorig boekjaar op 30,5%, de bedrijfscashflow (EBITDA) nam met 2,9% toe (stabiel op 8,3% van de omzet), het bedrijfsresultaat (EBIT) daalde met 0,9% naar 465 miljoen euro (4,4% van de omzet) en het nettoresultaat daalde met 4,3% tot 337 miljoen euro (3,2% van de omzet).

Prijsverhogingen, productiviteitsverbeteringen, de verbreding van de openingsuren bij Colruyt, Okay, Spar en Collect&Go en commerciële acties hebben de mindere resultaten van de eerste jaarhelft wel gecompenseerd, maar konden niet beletten dat het gezamenlijke marktaandeel van Colruyt, Okay, Spar en Comarkt in België verder daalde tot 28,5%. In de eerste jaarhelft bedroeg dat nog 28,8%. Het marktaandeel blijft onder druk staan, geeft het bedrijf toe.

“Tevreden met dit resultaat”

De omzet van Colruyt Laagste Prijzen (inclusief Comarkt) steeg licht met 0,7%, die van Okay, Bio-Planet en Cru steeg met 2,1%. De retailer wil de groei in de voedingswinkels naar eigen zeggen stimuleren op drie manieren. Ten eerste door aanpassingen in het aanbod waaronder het ter plaatse afbakken van een brood- en bakkerijassortiment. Ten tweede door bijkomende Colruyt Professionals-winkels te openen en de groothandels- en foodserviceactiviteiten verder te ontwikkelen. Ten derde door uit te breiden in de steden met aangepaste formules zoals Okay City. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Gezien de vele uitdagingen in de Belgische retailmarkt die steeds competitiever wordt door een reeks structurele en disruptieve veranderingen, zoals de zondagsopeningen en de afschaffing van de verplichte rustdag, zijn we tevreden met dit resultaat,” zegt CEO Stefan Goethaert. “De uitdagingen gecombineerd met de verschillen in loonstelsels binnen de bestaande paritaire comités veroorzaken een ongelijk speelveld in de Belgische retailmarkt. We herhalen dan ook dat een hervorming van de loonstelsels essentieel is om faire concurrentie te waarborgen.”

Ook in boekjaar 2026/27 streeft Colruyt Group ernaar minstens hetzelfde bedrijfsresultaat te realiseren, zowel in absolute waarde als in marge, besluit het persbericht.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food4 november, 2026
    Carrefour blikt terug op recordeditie Scanmania

    De jubileumeditie van Scanmania is de succesvolste commerciële activatie in de geschiedenis van Carrefour België gebleken. De winnaar van de goudstaaf van 1 kg werd dinsdagavond bekengemaakt.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Italiaanse traiteurketen Prego! opent eerste franchisewinkel

    Drie jaar na de opening van de eerste vestiging zet Prego! een nieuwe stap in zijn groeiverhaal: op 6 november opent de Belgische Italiaanse traiteur in Montigny-le-Tilleul zijn allereerste franchisewinkel.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Peter Isaac verlaat Jumbo België nu helemaal

    Na ruim acht jaar heeft voormalig CEO Peter Isaac zijn betrokkenheid bij Jumbo België volledig afgerond. Hij was na de overdracht aan Anrico Maat nog een tijd actief als strategisch adviseur voor de retailer, maar ook dat hoofdstuk loopt nu af.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail