RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Colruyt Group
  • Onderwerpen DuurzaamheidMarketing
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Colruyt vernieuwt duurzaam spaarprogramma

icon
Food28 september, 2026
Colruyt Group

Terwijl de Green-score een onafhankelijke certificering krijgt, geeft Colruyt Group het spaarprogramma in zijn app een nieuwe naam: met “Elke stap telt” wil de retailer duurzame keuzes sterker aanmoedigen.

Sterkere geloofwaardigheid

Het spaarprogramma in de Xtra-app van Colruyt Group heet voortaan “Elke Stap Telt”. Klanten kunnen punten sparen wanneer ze voor producten kiezen met een Green-score A+, A of B. Die punten kunnen ze omruilen voor gratis producten, een dagpas bij fitnessketen Jims of een gratis webinar, maar ze kunnen er ook een goed doel van Colruyt Group Foundation mee steunen. Vorig jaar steunden klanten zo meer dan 65.000 keer de diverse goede doelen, meldt de retailer, die naar eigen zeggen positief gedrag wil aanmoedigen en duurzame keuzes tastbaarder wil maken voor klanten. ​

Al sinds 2021 helpt de Green-score (vroeger gekend als Eco-score) consumenten om de milieu-impact van producten in hun supermarkt te vergelijken. Het keurmerk, dat ontwikkeld werd door een internationaal consortium en waarvoor Colruyt Group een licentie heeft in België, geeft producten scores van A+ to F op basis van een levenscyclusanalyse en en verschillende aanvullende criteria. Het is al zichtbaar op meer dan 4.800 huismerkproducten en 11.000 nationale merkproducten. ​

Vanaf eind september voldoet de Green-score aan de nieuwe wettelijke vereisten voor milieulabels, in het kader van de Europese EmpCo-wetgeving. Dat versterkt de geloofwaardigheid van het label, zegt Colruyt.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food28 september, 2026
    Aldi verhoogt de ambities met thuisbezorgen

    In het VK gaat Aldi een samenwerking aan met Deliveroo voor het snel bezorgen van boodschappen, in Duitsland haalt moederbedrijf Aldi Süd een voormalig manager van Amazon en Rohlik aan boord om de e-commerceactiviteiten verder uit te bouwen.

  • icon
    Food28 september, 2026
    Aldi België wil meer shoppers verleiden met exclusieve app-promoties

    Gebruikers van de Aldi-app krijgen voortaan elke week een tiental exclusieve extra promoties aangeboden, bovenop de reguliere wekelijkse aanbiedingen. Binnen Aldi Nord fungeert België als testmarkt voor initiatieven rond getrouwheidsprogramma’s.

  • icon
    Food25 september, 2026
    [Filet Pur] Eindeloos geëmmer

    Nogal wat mensen vonden dat ze recht op lamenteren hadden afgelopen week: onder hen Nederlandse foodfabrikanten, Belgische jeneverstokers, een gekwetste royalty, een gevallen topman en van fraude verdachte vakkenvullers. Maar hoor je Filet Pur mekkeren?

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail