RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven AS Adventure
  • Onderwerpen In beeldWinkelconcept
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

[In Beeld] Vernieuwde A.S.Adventure in Schoten zet nog sterker in op inspiratie en advies

icon
Vrije tijd2 oktober, 2026
  • A.S.Adventure

Meer dan dertig jaar geleden opende A.S.Adventure zijn allereerste winkel, in Schoten. Die heropende vrijdagochtend na een ingrijpende make-over, die de winkelbeleving naar een hoger niveau tilt. Al is er ook ruimte voor (een beetje) nostalgie.

Boom als blikvanger

Winkelbeleving vormde al bij de opening van de eerste A.S.Adventure in Schoten in 1995 een belangrijk onderdeel van het concept. De toenmalige slagzin “More than a Store” vatte die visie samen: een winkel moest meer zijn dan een plek waar je producten koopt, maar ook inspireren, adviseren en zin geven om eropuit te trekken. Het winkelconcept was voor die tijd vernieuwend: mode, outdoor en travel kregen er voor het eerst een plek onder één dak, aangevuld met onder meer de verhuur van wintersportmateriaal.

Meer dan dertig jaar later werd de winkel (niet voor het eerst) volledig gerenoveerd. De winkelvloer en het meubilair werden vernieuwd en de indeling werd opener en lichter gemaakt. De grootste blikvanger staat letterlijk in het hart van de winkel: een decoratieve boom die het buitenleven naar binnen brengt. Ook het verleden krijgt een prominente plaats: een nostalgiewand vol collectieve herinneringen blikt terug op wat er in de wereld veranderde sinds 1995, van de millennium bug tot de opkomst van de e-bike.

Advies en expertise

Ook de vertrouwde services zoals Care & Repair en Second Life blijven deel uitmaken van de winkel in Schoten. En een belangrijk onderdeel van de winkelbeleving blijft ook na de renovatie onveranderd: de expertise van de medewerkers. Klanten kunnen hier terecht voor persoonlijk advies, of ze nu plannen hebben voor een meerdaagse wandeltocht, een verre reis of een kampeeravontuur, of simpelweg op zoek zijn naar de juiste regenjas voor dagelijks gebruik.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Schoten is voor ons veel meer dan een winkel, het is onze bakermat. Het is de plek waar meer dan dertig jaar geleden onze visie op retail ontstond: een winkel moet meer zijn dan een plek waar je producten koopt. Wat we in 1995 ‘More than a Store’ noemden, blijft ook vandaag de kern. Die filosofie sluit vandaag mooi aan bij ‘Adventure is Everywhere’, onze overtuiging dat avontuur niet op een verre bestemming hoeft te beginnen, maar overal te vinden is, ook dicht bij huis,” zegt Bea De Beuckelaer, CEO van A.S.Adventure.

Meer over... Vrije tijd
Zie meer
  • icon
    Vrije tijd1 oktober, 2026
    Bike Totaal mikt op 50 Vlaamse fietswinkels eind 2030

    In Pelt opende donderdag de eerste van zes Bike Totaal-winkels in België. In een consoliderende fietsmarkt wil de soft franchise-formule van de Nederlandse Dynamo Retail Group zelfstandige ondernemers ontzorgen.

  • icon
    Vrije tijd1 oktober, 2026
    AVA trekt vernieuwingsoperatie door in Roeselare

    AVA opent in Roeselare een nieuwe winkel en schakelt er meteen over op het vernieuwde winkelconcept van de keten. Intussen kreeg al bijna 40% van het winkelpark de nieuwe formule.

  • icon
    Vrije tijd30 september, 2026
    Kaap van 3.000 winkels is lang geen eindpunt voor Maxi Zoo-eigenaar Fressnapf

    De 500ste winkel van Maxi Zoo in Frankrijk betekent meteen ook de 3.000ste winkels voor moederbedrijf Fressnapf in Europa. De keten van dierenspeciaalzaken plant zo’n 150 openingen per jaar.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail