RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Tags Marktplaats
  • Bedrijven AmazoneasyShop
  • Onderwerpen E-commerce
  • Geografie Europa
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

EasyShop van start in 21 Europese landen: “uitdager van Amazon”

icon
Algemeen13 oktober, 2026
easyShop.com

Stelios Haji-Ioannou, de oprichter van easyJet, lanceert met easyShop.com een nieuwe marktplaats die moet concurreren met Amazon. Vanaf nu is de uitdager officieel actief in 21 Europese landen, waaronder België en Nederland.

“Eenvoud, scherpe prijzen en keuze”

De ondernemer die dertig jaar geleden easyJet lanceerde om de gevestigde luchtvaartmaatschappijen uit te dagen, wil dezelfde uitdagersmentaliteit naar online winkelen brengen met easyShop.com: een nieuwe marktplaats met een breed assortiment die zelf geen voorraad aanhoudt, geen eigen merken verkoopt en nooit zal concurreren met zijn verkooppartners. Via één account kunnen retailers in 21 markten verkopen, met automatische berekening van de btw, belooft de nieuwkomer.

“Concurrentie is goed voor consumenten en goed voor bedrijven. Geen enkele markt is erbij gebaat als iedereen het gevoel heeft maar op één plek terecht te kunnen”, aldus Stelios Haji-Ioannou: “EasyShop combineert de waarden waar het merk easy altijd voor heeft gestaan – eenvoud, scherpe prijzen en keuze – met een marketplacemodel dat retailers helpt groeien in plaats van met hen te concurreren. Ik ben ervan overtuigd dat er volop ruimte is voor een frisse kijk op online winkelen.”

EasyShop wordt aangedreven en beheerd door OnCommerce, het marketplacetechnologiebedrijf achter OnBuy en de binnenkort te lanceren marketplace Comet. Na een gefaseerde uitrol van de lokale sites verkopen er al honderden retailers op easyShop. Voor consumenten brengt easyShop naar eigen zeggen producten van betrouwbare retailers samen op één plek, met scherpe prijzen, gratis bezorging op miljoenen producten, beloningen bij elke aankoop, flexibele betaalopties en geverifieerde reviews.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen12 oktober, 2026
    Aldi in de as, Bel&Bo en Maxi Zoo dicht na zware brand in Tienen

    Een zware brand in een Aldi-supermarkt in Tienen heeft maandag de activiteiten van drie retailers verstoord. Naast Aldi moesten ook Bel&Bo en Maxi Zoo hun winkels ontruimen. De supermarkt liep zware brandschade op, terwijl de aangrenzende winkels kampen met rook- en waterschade.

  • icon
    Algemeen12 oktober, 2026
    13.000 handtekeningen tegen schrappen personeelskorting

    De Nederlandse regering wil de personeelskorting afschaffen, maar stuit op verzet: een petitie tegen de afschaffing telt bijna 13.000 handtekeningen. Een coalitie van 25 branche- en sectororganisaties waarschuwt voor de impact op werkgevers en werknemers, ook in de retail.

  • icon
    Algemeen9 oktober, 2026
    Carrefour en Kruidvat brengen cryptomunten naar de winkelrekken

    Bij Carrefour en Kruidvat kunnen klanten voortaan cryptomunten kopen. De retailers voegen cryptobonnen toe aan hun assortiment cadeaukaarten. Ze brengen een risicovol beleggingsproduct zo naar de vertrouwde winkelomgeving, waarschuwen beleggingsadviseurs.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail