RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Vlaamse ‘luierkoning’ zet voet aan wal in Amerika

icon
Schoonheid/verzorging5 januari, 2017

Het Belgische Drylock van ‘luierkoning’ Bart Van Malderen (ex-Ontex) strijkt neer in de Verenigde Staten: het koopt Presto Absorbent, gespecialiseerd in incontentieluiers voor volwassenen. Die groeimarkt geraakt eindelijk uit de taboesfeer, aldus Van Malderen.

71 miljoen dollar

Tien jaar geleden verkocht Bart Van Malderen zijn familiebedrijf Ontex en vandaag leidt hij Drylock, producent van pulploze babypampers, inlegkruisjes en incontinentieluiers. Met een omzet van bijna 300 miljoen euro is Drylock intussen een te duchten concurrent voor Ontex, zeker na de overname van de Amerikaanse producent van incontentieluiers Presto Absorbent voor 70 miljoen euro. De fabriek in Eau Claire (Wisconsin) wordt meteen ook het Amerikaanse hoofdkwartier van Drylock, dat op die manier een flinke voet aan de grond krijgt in de Amerikaanse retail.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Voor de Belgische luierkoning is het de tweede grote overname (na die van het Italiaanse CIP Assorbenti in de herfst van 2015), maar zeker niet de laatste, zegt Bart Van Malderen aan De Tijd: “Met Ontex heb ik 26 deals gesloten. Ook voor Drylock zal deze overname niet het eindpunt zijn.”

 

“Eindelijk is het taboe doorbroken”

Dat incontinentieluiers een groeimarkt vormen, hoeft geen betoog: we worden almaar ouder, en dus krijgen meer en meer mensen vroeg of laat te kampen met urineverlies als gevolg van degeneratieve ziektes die het zenuwstelsel aantasten. Opmerkzame lezers hebben wellicht al de grappige tv-spot van Tena gezien die zich specifiek richt tot… mannen, voor wie het thema voorlopig nog steeds een taboe is. Het spotje loopt nog de hele maand januari en zeer positief wordt onthaald door urologen: die zijn wát blij zijn dat het “taboe eindelijk doorbroken” is.

 

“Dit is de allereerste keer dat ik op tv een spotje zie voor mannen met urineverlies. Het werd hoog tijd. Steeds meer mannen hebben er last van, maar geen één durft erover te praten”, zegt dokter Ignace Billiet van het Urologisch Centrum Kortrijk in Het Nieuwsblad. Volgens uroloog Bo Coolsaet krijgt het gros van de mannen al vanaf zijn 45 te maken met urineverlies. “Vroeger moesten die zich behelpen met inlegkruisjes van hun vrouw of strookjes luier”, klinkt het nog in de krant.

Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging18 september, 2026
    Unilever zet nu ook Zwitsal aan de deur

    Unilever verkoopt babyverzorgingsmerk Zwitsal aan het Nederlandse Royal Sanders. De producent van onder meer Melkmeisje, Van Gils en Odorex neemt het merk begin volgend jaar over.

  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk

    Wibra introduceert een lijn wasmiddelen onder het nieuwe huismerk W-care. Dat is een opmerkelijke primeur voor de discounter, die met deze ontwikkeling mogelijk minder afhankelijk wil worden van zijn exclusieve “stermerk” Dasty.

  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord

    Het Belgische verzorgingsmerk WONDR breidt uit met een nieuwe productlijn en krijgt tegelijk een nieuwe visuele identiteit. De golvende grafische elementen maken plaats voor een strakkere branding, die beter moet werken over een breder productgamma. Want dat gamma wordt ook voor het eerst vloeibaar.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail