RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nespresso-concurrent ECC naar Delhaize?

icon
Food20 augustus, 2012

Exclusief bij Delhaize?

De komst van Ethical Coffee Company naar ons land is door CEO Jean-Paul Gaillard dit weekend bevestigd aan zakenkrant De Tijd. Die sprak met de 58-jarige zakenman nadat Nespresso donderdag van een Duitse rechter ongelijk had gekregen in een rechtszaak tegen het bedrijf van haar voormalige topman én bedenker van de “Nespresso Club”-formule.

 

Op de vraag waar en wanneer de capsules van ECC bij ons te koop zullen zijn, antwoordt de Zwitser: “Over twee maanden. We zijn een beetje het slachtoffer van ons eigen succes en moesten ons eerst beperken tot de grote landen. De onderhandelingen voor België zijn nu bezig. Ik ga de naam van de supermarkt niet geven, want daar is het misschien iets te vroeg voor, maar als ik zeg dat het om een grote speler gaat en ook een van de betere is, meer van het chique genre, dan weet u vast wel over welke keten ik het heb. “

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Om er meteen aan toe te voegen: “ECC gaat niet voor goedkoop hé, de supermarkt moet aanleunen bij het type klant dat we willen bereiken.” Voor insiders is die beschrijving voldoende precies om meteen aan Delhaize te denken. In Frankrijk ging Gaillard in zee met de groep Casino.

 

Van 300 miljoen naar 1,2 miljard capsules

Gaillard richtte Ethical Coffee Company op in 2008, na eerdere functies als marketing manager bij Warner Electric, Philip Morris en Nestlé, waar hij het tot CEO schopte van Nespresso en later van Nestlé USA. Hij zou er van 1998 tot 2008 aan de slag zijn.

 

Na een ommetje als CEO bij Mövenpick Fine Foods – waarvan Nestlé in 2003 de ijsroomafdeling overnam – besloot hij in 2008 Ethical Coffee Company op te richten, een rechtstreekse concurrent voor zijn “oude liefde” Nespresso. ECC is in handen van zijn stichter en een aantal investeringsfondsen, waaronder één van de familie Benetton. 

 

Het Zwitserse koffiebedrijf haalt momenteel 60% van zijn inkomsten uit Frankrijk en Zwitserland. ECC produceerde vorig jaar 300 miljoen capsules; dit jaar moeten er dat al 1,2 miljard zijn.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [Filet Pur] Flagrant delict

    Ondernemers die wetteloos hun goesting doen, verplichten straks de discounters om het slechte voorbeeld te volgen. Plunderaars brengen intussen de stemming in de sector naar het nulpunt. Is spotgoedkope wijn het antwoord, vraagt Filet Pur zich af.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail