RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Casa pakt misbruiken personeel aan met 'kliklijn'

icon
Wonen6 september, 2012

Veel misbruiken vastgesteld

De krant Le Soir kon de hand leggen op een interne mail waarin de directie van de winkelketen Casa aankondigt een telefoonlijn te openen, waarlangs werknemers kunnen melden als collega’s buiten de lijntjes kleuren. De directie rechtvaardigt haar beslissing door de “vele misbruiken die ze heeft vastgesteld“.

 

De nota omschrijft de bewuste praktijken die gemeld kunnen worden expliciet. Zo heeft Casa het onder meer over collega’s die geld uit de kassa “lenen”, onbetaalde goederen mee naar huis nemen of doorgeven aan een vriend of afwezigheden “vergeten” aan te geven.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“In een periode waarin fraude vaak goed georganiseerd is, komt het er op aan de feiten zo snel mogelijk vast te stellen. Daarom hebben we jullie hulp nodig. Voor uw veiligheid en die van ons, willen we fraude zo snel en goed mogelijk elimineren”, legt de directie uit aan de medewerkers. De zaakvoerders moeten de “klikprocedure” duidelijk zichtbaar ophangen en laten ondertekenen door het personeel. 

 

“Klimaat van wantrouwen”

De maatregel botst echter op weerstand bij het personeel en bij de vakbonden. Volgens die laatste wordt “een klimaat van wantrouwen gecreëerd binnen de onderneming”.

 

Ook arbeidspsychologen stellen zich vragen bij de remedie die Casa naar voren schuift. “Als werkgevers met deze verdeel-en-heersstrategie hopen meer controle te krijgen op hun werknemers, dan zijn ze fout. Dit is ‘Big Brother is watching you’ en dat zal de sfeer niet ten goede komen”, zei Fredrik Anseel van de Gentse universiteit vanmorgen in het debatprogramma Hautekiet op Radio 1.

 

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen14 oktober, 2026
    JYSK telt 1.000 medewerkers in België na nieuwe winkelopening

    JYSK heeft in Messancy zijn nieuwste Belgische winkel geopend en rondt daarmee de kaap van 1.000 medewerkers in het land. De woonwinkelketen versnelt tegelijk haar expansie: de vestiging is al de veertiende nieuwe winkel die JYSK dit jaar in België opent.

  • icon
    Wonen6 oktober, 2026
    JYSK trekt drie Balkanmarkten naar zich toe

    JYSK maakt een einde aan de franchiseconstructie in Kosovo, Albanië en Noord-Macedonië. De Deense woonketen neemt er 25 winkels en de lokale organisaties over om in eigen beheer sneller te kunnen uitbreiden.

  • icon
    Wonen5 oktober, 2026
    [In Beeld] JD.com stort zich op interieur met woonwarenhuis van 12.000 vierkante meter

    JD.com heeft het nu ook op de huiskamer gemunt met 101HOME, een nieuw premium-woonconcept in Shanghai. Op 12.000 vierkante meter combineert de Chinese e-commercereus meubels, technologie, horeca, kunst en complete interieurconcepten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail