RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Liesbeth Mortier
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Carrefour lanceert een eigen mobiele betaaloplossing

icon
Algemeen26 maart, 2018

De Franse retailgroep Carrefour lanceert een mobiele betaaloplossing die afrekenen in de winkel makkelijker maakt. Carrefour Pay, dat tegen eind 2018 met alle bankkaarten zal werken, is beschikbaar in alle winkels met contactloze NFC-technologie.

Carrefour Pay

Als onderdeel van zijn digitale transformatie introduceert het Franse Carrefour een nieuwe manier om te betalen voor producten die klanten kopen in de 3.000 Carrefourwinkels in Frankrijk en elders. Carrefour Pay werd ontworpen als een gepatenteerde mobiele app, die vandaag enkel beschikbaar is voor Android-gebruikers met PASS MasterCards en C-Zam-kaarten, maar die eind dit jaar compatibel zal zijn met alle bankkaarten.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De app, die zijn naam ontleent aan de in juni 2016 gelanceerde Apple Pay-app, zal ook gebruikt kunnen worden in de Belgische Carrefourwinkels, zegt Carrefour-woordvoerder Baptiste van Outryve: “Op voorwaarde dat de app gebruikt wordt in een winkel van Carrefour die contactloze NFC-technologie aanvaardt, zullen betalingen via Carrefour Pay met een Franse PASS MasterCard of C-Zam-kaart probleemloos kunnen verlopen.”

 

Hoe het werkt

Carrefour Pay werd ontworpen met het oog op een zo intuïtief en duidelijk mogelijk gebruik: een Android-telefoon met NFC en de Carrefour&Moi-app (gratis te downloaden in de Google App Store) zijn al wat nodig is om van start te gaan. In de “Betaal met mijn mobiel”-sectie worden gebruikers gevraagd om hun bankkaart voor de mobiele telefoon te houden, zodat deze gelezen kan worden. Met een veiligheidscode via sms wordt de bankkaart dan verbonden met de mobiele app.

 

Telkens wanneer de klant moet betalen, ontsluit hij gewoon zijn telefoon en plaatst hij die over de betaalterminal. Alle getrouwheidsvoordelen en kortingsbonnen worden automatisch in rekening gebracht door de technologie van de app.

 

De lancering van een eigen betalingsoplossing markeert de start van het vijfjarenplan van Carrefour, dat pas in januari van dit jaar werd gelanceerd en 2,8 miljard euro opzij zet voor de ontwikkeling van de digitale en omnichannel kanalen van de supermarktketen.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail