RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ga op bezoek bij Jack Ma: RetailHunt China neemt je mee 

icon
Algemeen2 juli, 2018

China spreekt al eeuwenlang tot de verbeelding en vandaag des te meer tot die van retailers. RetailDetail neemt je mee op een wervelende ontdekkingsreis door China: van impressionante ‘mega malls’ over lokale trendsetters tot het kloppend hart van Alibaba.

 

Wat kan je leren van China?

Alibaba legt Amazon het vuur aan de schenen, Tencent groeit en innoveert sneller dan Facebook, ’s werelds grootste supermarktgroepen vechten allemaal om een plek onder de Chinese zon… Wie zet in China de toon en hoe ga je er als Westers bedrijf mee om? Wat kan je leren van de Chinese markt? 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Met 1,3 miljard inwoners is China niet alleen het meest bevolkte land ter wereld, het wordt ook de grootste digitale markt. Traditie en hypermoderne technologie vinden er elkaar in een groeimarkt om u tegen te zeggen: retailomzetten groeien er aan een maandelijks tempo van om en bij de 10%. Geen wonder dus dat steeds meer bedrijven de weg naar China vinden, terwijl Chinese innovators hun zinnen op de Europese markt zetten.

 

Van Alibaba langs Starbucks tot Tencent

Van 14 tot 19 oktober 2018 organiseert RetailDetail de RetailHunt China: vijf dagen vol inspiratie, bewustwording en ontdekking. Met retailexpert Jorg Snoeck als gids en de ondersteuning van Alibaba en Walmart Asia zelf, ontdek je met een selecte groep medetopmanagers metropolen Sjanghai, Hangzhou en Shenzhen. 

 

Bezoek Alibaba’s hoogst innovatieve “supermarkt van de toekomst” Hema, de grootste Starbucks ter wereld, een mega-winkelcentrum met Olympische schaatspiste en tal van inspirerende lokale en internationale retailconcepten. Bij Tencent, de leidende internetspeler van China, en in de ESSCA Business School in Sjanghai leer je ook alles over de Chinese innovatiestrategie en -drang, terwijl Alibaba een exclusieve inkijk geeft in zijn hypermoderne hoofdkantoren in Hangzhou. 

 

Inschrijven kan via info@retaildetail.be. Wees er snel bij, want de plaatsen zijn beperkt!

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail