RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Drama in Genua is ook ramp voor Benetton

icon
Mode20 augustus, 2018

De familie Benetton, eigenaar van de gelijknamige modeketen, krijgt bakken kritiek na de recente ramp in Genua. Ze is immers ook aandeelhouder van de beheerder van de ingestorte Morandibrug. Overleeft het merk de imagoschade?

 

“Gewetenloos winstbejag”

Modemerk Benetton zet al decennia in op maatschappelijke thema’s als diversiteit, racisme en seksisme, met provocerende campagnes onder de bekende slogan “United Colours of Benetton”. Vandaag dreigt de retailer die sociale betrokkenheid echter als een boemerang terug in het gezicht te krijgen. Via een Luxemburgse holding heeft de wereldberoemde familie immers zo’n 30% in handen van Atlantia, het bedrijf dat zowat de helft van de Italiaanse snelwegen beheert, met inbegrip van de ingestorte brug op de A10 bij Genua.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Atlantia keerde steevast gul dividenden uit aan zijn aandeelhouders en droeg dus flink bij aan de enorme rijkdom van de miljardairsfamilie, maar nu keldert de beurskoers van het concern. Italiaanse media en politici verwijten de beheerder dat die te weinig investeerde in het onderhoud van de snelweg en de brug, en dat de ramp dus het gevolg is van gewetenloos winstbejag. De regering dreigt ermee de exploitatielicentie van het bedrijf in te trekken en hoge boetes op te leggen, tot 150 miljoen euro. Als het inderdaad zo ver komt, dan kan dat de familie Benneton bijzonder veel geld kosten.

 

Bovendien lijdt het modemerk nu haast onherstelbare imagoschade: onder andere op sociale media regent het verontwaardigde reacties. Het is maar de vraag of de retailer die crisis te boven komt…

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail