RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Unibail-Rodamco-Westfield in goeie doen (behalve in Nederland)

icon
Algemeen30 augustus, 2018

Vastgoedinvesteerder Unibail-Rodamco-Westfield, een van ’s werelds grootste vastgoedfondsen met focus op kantoren en winkelcentra, zag zijn huurinkomsten flink stijgen… behalve in Nederland.

861 miljoen euro huurinkomsten

Sinds de overname van de Australische vastgoedinvesteerder Westfield door het Frans-Nederlandse Unibail-Rodamco bedraagt de totale waarde van de vastgoedportefeuille een duizelingwekkende 61,3 miljard euro. Al dat vastgoed bracht het voorbije halfjaar 861 miljoen euro aan huur op, een stijging met 8,3% tegenover dezelfde periode een jaar eerder (+4,7% op vergelijkbare basis). 

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Daarvan nemen de winkelcentra het leeuwendeel voor hun rekening: 738 miljoen euro, een groei met 10,2% (+4,3% like-for-like). Binnen de winkelpoot groeiden de huurinkomsten op vergelijkbare basis het sterkst in Centraal-Europa (+6,6%), de Noordelijke regio (+6,5%) en Frankrijk (+5,3%).

 

Nederland boert achteruit

De Nederlandse winkelcentra daarentegen presteerden veel minder goed: op vergelijkbare basis was er zelfs een daling met 1,6% tegenover de eerste zes maanden van vorig jaar. Daarmee lijkt een einde gekomen aan de stijgende trend die zich liet optekenen in 2017 en ook nog in het eerste kwartaal van dit jaar. CFO Jaap Tonckens schrijft dat in zakenkrant FD toe aan het feit dat er “eenmalig minder huurders waren die niet aan hun verplichtingen konden voldoen”, want de huren van winkelpanden dalen al enkele jaren onder druk van de opkomst van e-commerce.

 

Unibail-Rodamco-Westfield heeft het afgelopen half jaar voor ruim 1,3 miljard euro aan bezittingen verkocht: vier winkelcentra in Spanje, twee kantoren in Parijs, een winkelcentrum in Zweden en een in de Verenigde Staten (San Diego). In Nederland staan ook de City Mall Almere en het Stadshart Zoetermeer in de etalage. In totaal wil de investeerder voor een slordige 3 miljard euro aan bezittingen van de hand doen. De groep runt momenteel 102 winkelcentra verspreid over 13 landen, die jaarlijks 1,2 miljard bezoekers verwelkomen.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Belgische doorstart blijft Wibra achtervolgen: miljoenenfactuur dreigt

    De juridische nasleep van het Belgische faillissement van Wibra uit 2020 blijft de retailer achtervolgen. Volgens het jongste jaarverslag kan een uitspraak van de arbeidsrechtbank in Luik nog tot 4,1 miljoen euro kosten. De rechtszaak dateert al uit 2023, maar sleept tot vandaag aan.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail