RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Dit zijn de tien finalisten van de Mercuriusprijs 2018

icon
Algemeen18 september, 2018

Op 7 november reikt Comeos, de federatie voor handel en diensten, de Mercuriusprijs uit. Wie volgt The Belgian Chocolate House op als winkelconcept van het jaar? Deze finalisten gaan de uitdaging aan.

 

Mysteryshopping

Een onafhankelijke jury van zeven retailexperts selecteerde en bezocht de voorbije maanden anoniem de tien laureaten. Juryvoorzitter is Gino Van Ossel, professor aan de Vlerick Business School:  “De retailsector heeft nood aan creativiteit en ondernemerschap om zich aan te passen aan snel de veranderende wereld. De kandidaten voor de Mercuriusprijs zijn gelukkig het levend bewijs dat de handel in dit land heel innovatief is. Dat geldt zowel voor de grote als voor de kleinere bedrijven, zowel voor de Belgische als voor de internationale spelers, en voor de retailers en de horecabedrijven. Het was voor de jury dan ook geen gemakkelijke opdracht om uit de vele kandidaten slechts 10 genomineerden te selecteren. Ik durf gerust te spreken van een Grand Cru jaar.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De finalisten

We zetten de tien laureaten op een rijtje – in willekeurige volgorde:

Elektro Van Assche: in deze elektro winkel in Zingem ontmoeten mensen en producten elkaar in een trendsettend kader. Beleving, workshops en persoonlijke touch brengen je op een aangename manier in aanraking met de nieuwste producten.

Delhaize: een supermarkt die zijn eigen groenten op zijn dak laat groeien… Een kortere keten kan dus niet! Dit is het principe van “urban farm” of “dakmoestuin” dat Delhaize Boondael in oktober 2017 heeft gelanceerd.

Chez Claire: kwalitatief zondigen met éclairs & champagne. De éclair, het patéke van onze grootmoeders, maakt in 2018 een comeback om u tegen te zeggen. New & improved. Move over, macaron.

Shop for geek: de allereerste speciaalketen voor merchandising-artikelen. Fans van Disney, Comics, Marvel, Star Wars, Netflixklassiekers en de bekendste film- en TV serie licenties kunnen hier hun hart ophalen.

Aldi: “de Aldi van de toekomst”, met meer winkelcomfort, een grotere focus op vers, een moderne en aangename inrichting en een logische artikelpresentatie.

De Smidse: een overdekte markt voor ambachtelijke voedingsproducten van topkwaliteit in een historisch industrieel pand in Leuven-centrum.

Chambelland: de eerste 100% glutenvrije bakkerij in België. Een paradijs voor elke (glutenintolerante) patisserie- en broodliefhebber.

Balls & Glory: ‘mono dish restaurant’ Balls & Glory maakt naar eigen zeggen “dé beste gehaktballen van de wereld” en serveert en verkoopt die in een eigentijdse, urban-huiselijke omgeving.

Hema: de nieuwe Hema wordt opgedeeld in “werelden”, waarin de klanten zich gemakkelijker een weg kunnen banen. In “The Next Generation Store” in Antwerpen vind je ook een vernieuwde restaurant en trendy beautycorner.

Thuiszorgwinkel: de Thuiszorgwinkel biedt oplossingen voor de meest dringende zorgsituaties. Het  vernieuwde concept focust zich op de klant, aan de hand van productenzones, testtafels, servicepunten of discrete cockpits.

 

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Belgische doorstart blijft Wibra achtervolgen: miljoenenfactuur dreigt

    De juridische nasleep van het Belgische faillissement van Wibra uit 2020 blijft de retailer achtervolgen. Volgens het jongste jaarverslag kan een uitspraak van de arbeidsrechtbank in Luik nog tot 4,1 miljoen euro kosten. De rechtszaak dateert al uit 2023, maar sleept tot vandaag aan.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail