RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Frunpark Oudenaarde maakt doorstart met nieuwe naam

icon
Algemeen29 november, 2018

Frunpark Oudenaarde is dood, leve De Commercie. Met een nieuwe naam en een beter aangepaste winkelmix wil eigenaar Retail Estates het retailpark opnieuw laten openbloeien.

 

Geen regionaal, maar lokaal retailpark

“Het Oudenaardse retailpark heeft al heel wat watertjes doorzwommen, al zeker sinds de komst van het N60 Retail Park verderop”, zegt Jan De Nys, CEO van Retail Estates, dat het retailpark drie jaar geleden kocht van ontwikkelaar De Vlier. “Met de komst van een Albert Heijn had het even een belangrijke locomotief, maar de sluiting van die winkel (na de fusie van Ahold met Delhaize, nvdr.) zorgde voor extra problemen. De omzet viel dus danig tegen, ondanks het feit dat Oudenaarde een stedelijke agglomeratie is met flink wat potentieel.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Daarom besloot Retail Estates om het geweer van schouder te veranderen. “Frunpark had zich lange tijd ontwikkeld als een ‘out of town’-retailpark, maar is dat eigenlijk niet. Het bevindt zich pal in de Oudenaardse agglomeratie en is dus eerder een ‘edge of town’-retailpark. In plaats van grote baanketens die zich richten tot mensen in een straal tot 15 kilometer moet een retailpark als dit het vooral hebben van lokalere ketens en van klanten in een straal tot 5 kilometer.”

 

Met de komst van Action (overgekomen uit het N60 Retail Park), Lidl (dat een winkel had even verderop) en de Scandinavische interieurspecialist JYSK (de eerste in Oost-Vlaanderen) is het 8000 m² grote retailpark aan de Gentstraat in deelgemeente Bevere opnieuw volledig verhuurd. Tijd dus voor een officiële doorstart onder een nieuwe naam. “Met die feestelijke heropening onder de nieuwe naam ‘De Commercie’ willen we de inwoners van Oudenaarde duidelijk maken dat ze een gevarieerd en praktisch winkelaanbod hebben op wandelafstand en waar ze desgewenst gewoon voor de deur kunnen parkeren”, aldus De Nys. Behalve de eerder genoemde ketens biedt ‘De Commercie’ ook nog onderdak aan Bloemenhal, Blokker, C&A, Wibra en Kruidvat.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail