RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Online conceptwinkel voor Afrikaanse designers gelanceerd

icon
Mode6 december, 2018

Een luxewebwinkel met kledij en schoenen (en later ook interieurobjecten en schoonheidsproducten) van uitsluitend Afrikaanse designers: dat is in een notendop het concept van The Folklore. Toch wil de webshop meer zijn dan een vitrine voor Afrikaanse mode.

 

Uitsluitend Afrikaanse ontwerpers

The Folklore is het geesteskind van de 23-jarige Afro-Amerikaanse onderneemster Amira Rasool. De freelance journaliste en styliste was zelf danig onder de indruk van de diversiteit van Afrikaans design. “Alle kleren die ik zag, vond ik geweldig”, zegt de oprichtster in De Tijd. “Het grootste probleem voor de ontwerpers is het gebrek aan toegang tot retailers, materialen en financiële middelen om een eigen team uit te bouwen.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Met haar online conceptwinkel wil ze daar verandering in brengen: “De merken die ik selecteer, moeten passen binnen de esthetiek van The Folklore. Het moeten kleren zijn die je aandacht trekken en houden. Daarom moeten ze niet noodzakelijk schreeuwerig of avant-garde zijn.” Zo is het ontbreken van de populaire ‘Dutch Wax’-prints een bewuste keuze: “Die hebben al voldoende bekendheid en afzetmarkt. Ik wil de andere kant van Afrikaans design tonen.”

 

“Geld moet rollen”

Afgelopen september lanceerde Rasool haar webshop met een pop-upwinkel in New York. Met flink wat prijzen tussen 200 en 400 euro bevinden de meeste labels zich in het hogere middensegment. The Folklore richt zich dan ook tot een hip publiek dat mee wil zijn met de nieuwste modetrends en daar ook voor wil betalen.

 

Rasools webshop mag dan al “The Folklore” heten, ze meent het wel ernstig. Haar businessmotto haalde ze volgens De Tijd bij de hiphopgroep Wu Tang Clan en hun song C.R.E.A.M., voluit Cash Rules Everything Around Me. “Ik hou van creatief zijn en mensen steunen, maar de allerhoogste waarde is geld. Ik wil dat de ontwerpers winst maken doordat hun kleding wereldwijd wordt verkocht via mijn website, en daardoor ook via andere kanalen en nieuwe retailers. Om mensen écht te helpen moet er geld rollen.”

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail