RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Amazon beleeft recordkerst met Alexa als kerstelfje

icon
Algemeen28 december, 2018

Amazon heeft er weer een recordseizoen opzitten: tijdens de feestdagen is er bij de e-commercereus wereldwijd meer besteld dan ooit tevoren. Eigen Amazon-apparaten deden het opvallend goed en ook spraakassistent Alexa heeft thuis steeds meer te zeggen.

 

Beste kerstperiode tot nu toe

In vergelijking met vorig jaar hebben consumenten tijdens de kerstperiode “miljoenen” meer gekocht, zo maakt Amazon vlak na Kerstmis bekend. Hoewel de retailer geen eigenlijke omzetcijfers onthult, was dit seizoen het “beste tot nu toe”, klinkt het. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

“We zijn blij dat tijdens de eindejaarperiode alleen al in de VS meer dan een miljard items gratis zijn verzonden met Prime”, zegt Jeff Wilke, CEO Worldwide Consumer, nog. Wereldwijd hebben ook “tientallen miljoenen mensen” zich tijdens de feestdagen ingeschreven voor ledenservice Prime, voor de gratis proefperiode of meteen voor een betaald lidmaatschap. 

 

De laatste spoedlevering voor kerst, dankzij de Prime Now-service die gratis binnen de twee uur thuis levert, was trouwens op kerstavond om half twaalf in Berkeley in de staat Californië: er moest nog snel Griekse yoghurt, shampoo, een kerstkaart en een LEGO-bouwpakket onder de kerstboom komen.

 

“Alexa, zet de kerstboom aan”

Meer dan 50% van de artikelen die via het Amazon-platform werden verkocht, kwamen overigens van kleine en middelgrote bedrijven. Al was ook de eigen elektronica van Amazon in trek: klanten zouden miljoenen Amazon Fire TV-, Fire Tablet- en Kindle-producten hebben gekocht.

 

Het mag dan ook niet verwonderen dat Alexa steeds meer deel uitmaakt van de feestelijkheden. De spraakassistente is dit jaar drie keer meer gebruikt om te winkelen – al zou het vergelijkingspunt volgens kritische bronnen wel erg laag liggen – en ze werd ook tientallen miljoenen keren gevraagd om de kerstverlichting aan te maken.

 

“Alexa, zet de kerstboom aan” was zowaar het nummer één-verzoek tijdens de feestdagen. Alexa hielp ook honderdduizenden cocktails mixen en moest van alle kerstliedjes het vaakst van “All I Want for Christmas is You” van Mariah Carey opzetten.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Belgische doorstart blijft Wibra achtervolgen: miljoenenfactuur dreigt

    De juridische nasleep van het Belgische faillissement van Wibra uit 2020 blijft de retailer achtervolgen. Volgens het jongste jaarverslag kan een uitspraak van de arbeidsrechtbank in Luik nog tot 4,1 miljoen euro kosten. De rechtszaak dateert al uit 2023, maar sleept tot vandaag aan.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail