RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Maarten Reul
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Amazon: "Hamster voor de brexit!"

icon
Algemeen22 januari, 2019

Bedrijven die verkopen via Amazon worden door het platform aangemaand om ruime voorraden aan te leggen tegen eind maart. De aanbevolen voorraad moet “minstens goed zijn voor vier weken verkoop”, klinkt het advies. 

 

Voorraden buiten VK

In het geval van een ‘no-deal brexit’ stopt het vrije verkeer van goederen tussen het trotse eiland en het vasteland, met alle gevolgen van dien. Amazon roept verkopers die ook in de Europese Unie verkopen daarom op om ruime voorraden te voorzien tegen 17 maart, een kleine twee weken voor het waarschijnlijke einde van het Britse EU-lidmaatschap, en die voorraden liefst bij te houden in magazijnen in een (andere) EU-lidstaat.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Dat deelde Amazon per mail mee aan de verkopers op zijn platform. Voorlopig kunnen EU-klanten nog worden aangeleverd vanuit Amazons Britse magazijnen, maar dat wordt bij een harde brexit veel moeilijker door de terugkeer van de douaneplicht. 

 

Dat alles zorgt voor heel wat kosten bij de handelaars, die plots veel meer zullen betalen omdat ze in een klap meer moeten inkopen én meer stockageruimte moeten huren. Erg tevreden zijn ze daar uiteraard niet mee: de BBC tekende bijvoorbeeld bij de Noord-Ierse huidproductenverkoper Joe W. Doherty op dat “we onze voorzorgen hebben genomen in de laatste paar maanden om ervoor te zorgen dat de vraag op korte termijn kan worden verzekerd in het geval van een harde brexit. (…) De kost voor het bedrijf is navenant, omdat al die producten niet meteen verkocht kunnen worden.”

 

Bovendien blijft de onzekerheid heersen: “Je kan je lang niet alle voorzorgsmaatregelen veroorloven als bedrijf, terwijl er toch zo veel mogelijke uitkomsten zijn…”

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    Nederlandse vastgoedinvesteerder koopt winkelcentrum Les Grands Prés

    Eurocommercial, de Nederlandse vastgoedgroep die in België ook al eigenaar is van Woluwe Shopping, heeft winkelcentrum Les Grands Prés in Bergen overgenomen voor 265 miljoen euro. De eigenaar gaat op zoek naar synergieën tussen beide complexen.

  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    [Opinie] Europa wil Chinese pakjes stoppen, maar krijgt Chinese retailers in de plaats

    Met nieuwe douaneheffingen wil Europa de opmars van Temu, Shein en AliExpress afremmen. Maar wat als Brussel daarmee precies het omgekeerde bereikt? De strijd tegen goedkope Chinese pakjes dreigt uit te monden in nog scherpere concurrentie voor Europese retailers.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail