RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

FMCG-grootheden halen hun eigen verpakkingsafval op

icon
Algemeen25 januari, 2019

Grote namen als Procter & Gamble, Unilever, Nestlé, Coca-Cola en Carrefour starten een proefproject waarbij ze lege verpakkingen bij de consument thuis ophalen om te hergebruiken. Zo willen ze afval terugdringen en circulair werken.

 

Zoals de melkboer vroeger

Loop is de toepasselijke naam van het proefproject dat een aantal van de grootste multinationals in de distributie en FCMG dit jaar opstarten. In maart gaat het project van start in Parijs en in mei wordt het uitgerold in New York. Ook nog in 2019 zouden steden in Canada, Japan, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten volgen. Dat maakten de bedrijven bekend op het World Economic Forum in Davos.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Het concept komt van recyclagebedrijf Terracycle en is best te vergelijken met de melkboer uit vervlogen tijden, die de melk in glazen flessen aan huis bracht en de lege ook weer kwam ophalen. Zo zullen consumenten op een gezamenlijk online platform boodschappen kunnen bestellen die in een speciale koeltas worden geleverd. Bij een volgende levering worden de lege verpakkingen ook weer meegenomen voor hergebruik. Terracycle wil voor die ‘last mile’ de postdiensten inzetten.

 

Häagen-Dazs in staal en gerecycleerde Pampers 

Om het hergebruik mogelijk te maken, voorzien de bedrijven die deelnemen (waaronder ook nog bijvoorbeeld PepsiCo en Tesco) aangepaste verpakkingen. Er is bijvoorbeeld al een stalen emmertje ontwikkeld om via het project roomijs van Häagen-Dazs te laten leveren in New York, terwijl PepsiCo in Parijs glazen flessen Tropicana-fruitsap en stalen opbergdozen Quaker-muesli voorziet.

 

Procter & Gamble – naar eigen zeggen de eerste instapte in het project – creëerde dan weer aluminium-flesjes voor Pantene-shampoo en manuele tandenborstels waar je net als bij hun elektrische tegenhangers alleen het opzetborsteltje hoeft te vervangen. Dat gebruikte borsteltje kan dan mee voor recyclage met Loop, net als gebruikte Pampers en maandverbanden trouwens. Klanten moeten wel een waarborg betalen voor de duurzame verpakkingen die ze krijgen.

 

“De tijd om te handelen is nu”

“De tijd om te handelen is nu. We zijn gedreven om de kracht van ons wereldwijde bereik en sterkte van onze vertrouwde mondiale merken te benutten om duurzame oplossingen op een hoger niveau te tillen. Transformatieve samenwerkingen zijn de sleutel om deze missie te laten slagen, want niemand kan dat alleen,” legt ¨P&G-vicepresident Virginie Helias.

 

Bedrijven worden genoodzaakt om te innoveren en duurzamere oplossingen te vinden, aangezien wegwerpplastic door steeds meer overheden wordt verboden. Zo is er het verbod op plastic voor eenmalig gebruik van de EU, maar ook Groot-Brittannië heeft ambitieuze plannen om plasticafval terug te dringen en in Frankrijk wordt binnenkort een wet rond circulaire economie gestemd.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    Nederlandse vastgoedinvesteerder koopt winkelcentrum Les Grands Prés

    Eurocommercial, de Nederlandse vastgoedgroep die in België ook al eigenaar is van Woluwe Shopping, heeft winkelcentrum Les Grands Prés in Bergen overgenomen voor 265 miljoen euro. De eigenaar gaat op zoek naar synergieën tussen beide complexen.

  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    [Opinie] Europa wil Chinese pakjes stoppen, maar krijgt Chinese retailers in de plaats

    Met nieuwe douaneheffingen wil Europa de opmars van Temu, Shein en AliExpress afremmen. Maar wat als Brussel daarmee precies het omgekeerde bereikt? De strijd tegen goedkope Chinese pakjes dreigt uit te monden in nog scherpere concurrentie voor Europese retailers.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail