RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Apple niet langer meest innovatieve bedrijf ter wereld

icon
Algemeen11 april, 2019

Voor het eerst in jaren is Apple zijn toppositie in de lijst van meest innovatieve bedrijven ter wereld, opgesteld door Boston Consulting Group, kwijt. Die eer gaat nu naar Google, gevolgd door sterke stijger Amazon, een duo dat volop inzet op artificiële intelligentie.

 

Artificiële intelligentie als drijvende kracht

In het wereldwijde overzicht van meer dan 2.500 grote “innovation leaders” zakt Apple dit jaar naar de derde plaats. Google (of diens moederbedrijf Alphabet) en Amazon stijgen respectievelijk naar de eerste en tweede plaats. Microsoft en Samsung maken de top vijf compleet. Dan volgen Netflix, IBM, Facebook, Tesla en Adidas.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Hoewel technologiebedrijven dus de eerste negen plaatsen in de top-10 bekleden, bestaat de top-50 toch voor meer dan de helft uit bedrijven die we eerder als “traditioneel” kunnen bestempelen, zo benadrukken de onderzoekers. “Een snelle scan van BCG’s 50 meest innovatieve bedrijven van 2019 toont aan dat topinnovatoren ook toonaangevend zijn in het gebruik van Artificiële Intelligentie en dat vele andere, inclusief eerder traditionele en niet-digitale bedrijven, daar ook meer dan ooit op inzetten”, zo staat te lezen in het innovatierapport 2019..

 

“Vandaag draait alles rond digitale technologie en externe innovatie”, zegt Ramón Baeza, senior partner van BCG en coauteur van het rapport.  “Alle bedrijven uit de top-10 en veel bedrijven uit de top-50 maken gebruik van AI, platformen en ecosystemen om zelf nieuwe producten, diensten en manieren van werken te ontwikkelen en ook anderen die kans te bieden.”

 

Negen op de tien ondervraagden geven aan dat hun bedrijf investeert in artificiële intelligentie. “AI zal een significante impact hebben op bedrijfsprocessen, maar het grootste potentieel ligt in het ontwikkelen van nieuwe producten en diensten die na verloop van tijd belangrijke inkomstenstromen kunnen genereren”, stelt zijn collega Michael Ringel. Van de AI-leiders zegt 46% dat producten en diensten die gebruikmaken van AI nu al16% of meer van de omzet uitmaken, tegenover 10% voor de achterblijvers.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail