RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Levi’s ziet dreigende wolken ondanks groei

icon
Mode10 juli, 2019

Het eerste kwartaal van Levi Strauss op de beurs eindigt met een domper: Levi’s boekte minder winst dan verwacht, tot teleurstelling van de beleggers. Toch steeg de verkoop van het jeansmerk in alle markten.

 

Groei in alle regio’s

Jeansmerk Levi’s boekte een gecorrigeerde winst van 28,2 miljoen dollar (zo’n 25 miljoen euro) in het voorbije tweede kwartaal, wat liefst 63% minder is dan een jaar eerder. De oorzaak zou te vinden zijn bij de kosten voor de beursgang (29 miljoen dollar) van het bedrijf, dat sinds maart op Wall Street noteert. De omzet ging er wel met 5% op vooruit, goed voor een totaal van 1,3 miljard dollar (1,1 miljard euro).

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Niet alleen scoort Levi’s daarmee beter dan voorzien, er was ook een stijging op alle markten. In het vrouwensegment steeg de omzet zelfs met 16% en de categorie bovenstukken met 14%. In Europa stegen de verkopen met 9%, in Amerika met 3% en Azië boekte 6% meer omzet. China was goed voor een verkoopstijging van 3%, wat volgens CEO Chip Bergh weliswaar nog veel beter kan. Het jeansmerk ziet er heel wat onbenutte opportuniteiten.

 

Tweede jaarhelft wordt zwakker

Over de tweede jaarhelft drukt Bergh zich tegenover Reuters echter pessimistisch uit: “De voorspellingen zijn dat de tweede jaarhelft zwakker zal zijn dan de eerste”, aldus de topman. Het valt de CEO immers tegen dat Black Friday, het Amerikaanse koopjesfestival bij uitstek, dit jaar net buiten het lopende boekjaar valt.

 

Meer structureel wijst Levi Strauss op de moeilijke wholesale-business: in de Verenigde Staten ging de groothandelstak er al met 2% op achteruit en Bergh verwacht ook in de tweede jaarhelft winkelsluitingen en faillissementen onder zijn klanten. Bij wijze van reactie stuurden beleggers de koers van het aandeel 6% lager.

 

Vandaag is een derde van de omzet bij Levi’s nog afkomstig van groothandel, maar daar probeert het merk verandering in te brengen: in het tweede kwartaal openden 78 nieuwe winkels en groeide de retailomzet met 9%. 

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail