RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Google lanceert gepersonaliseerd warenhuis

icon
Algemeen22 juli, 2019

Google is steeds meer een online warenhuis op zich: in de Verenigde Staten heeft het de nieuwe versie van Google Shopping gelanceerd, met rechtstreekse check-out en sterke personalisatie.

 

Geïnspireerd door je onlinegedrag

Je hoeft niet eens meer verder te klikken dan Google om in de Verenigde Staten te shoppen: na een jaar testen heeft de zoekmachine er namelijk de vernieuwde versie van Google Shopping uitgerold. Daar kunnen shoppers voortaan een volledig gepersonaliseerd winkelcentrum vinden, inclusief video’s en reviews, net zoals ze dat bij Amazon zouden vinden.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Wie inlogt met zijn Google-account krijgt een overzicht van categorieën te zien, maar er zijn ook meteen vakken met ‘aangeraden’ producten, getiteld “Picks for you” (Keuzes voor jou) en “Inspired by your Google activity” (Geïnspireerd door je activiteit op Google). Fysieke winkels in de buurt worden eveneens getoond, soms met de mogelijkheid om hun voorraden te doorzoeken.

 

Kopen bij Google

Ook het zoeken naar producten is sterk gepersonaliseerd: de resultaten worden gesorteerd en vallen te filteren op eigenschappen zoals prijs, merk of ‘deals’. De Google Shopping-pagina is zelfs voorzien van een eigen winkelkar, zodat onlineshoppers hun aankopen samen kunnen bundelen en afrekenen. 

 

Voor sommige producten hoeven gebruikers de Google-pagina immers niet meer te verlaten: items met het label ‘Buy with Google’ kunnen rechtstreeks bij Google worden gekocht. De zoekmachine staat dan ook garant voor de retours en de klantendienst. Verzending door Google Express is eveneens op komst, laat de blog 9to5Google weten.

 

Nog dit jaar zou de nieuwe Google Shopping naar andere regio’s worden uitgerold. De versie werd al getest in India en Frankrijk, maar in de Benelux is de dienst nog niet beschikbaar. 

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    Nederlandse vastgoedinvesteerder koopt winkelcentrum Les Grands Prés

    Eurocommercial, de Nederlandse vastgoedgroep die in België ook al eigenaar is van Woluwe Shopping, heeft winkelcentrum Les Grands Prés in Bergen overgenomen voor 265 miljoen euro. De eigenaar gaat op zoek naar synergieën tussen beide complexen.

  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    [Opinie] Europa wil Chinese pakjes stoppen, maar krijgt Chinese retailers in de plaats

    Met nieuwe douaneheffingen wil Europa de opmars van Temu, Shein en AliExpress afremmen. Maar wat als Brussel daarmee precies het omgekeerde bereikt? De strijd tegen goedkope Chinese pakjes dreigt uit te monden in nog scherpere concurrentie voor Europese retailers.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail