RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Made.com vestigt Europese logistiek in Antwerpen

icon
Wonen30 augustus, 2019

Made.com gaat in zee met Katoen Natie: alle fulfilment voor het Europese vasteland gebeurt vanaf deze maand vanuit Antwerpen. De onlinemeubelverkoper wil zo flexibeler en ‘brexitproof’ werken.

 

Ruimte om te verdubbelen

De Britse onlinemeubelverkoper laat Katoen Natie voortaan zijn logistieke afwikkeling voor het Europese vasteland regelen. Vanuit de magazijnen in de Antwerpse haven worden de meubelen naar tien verschillende landen in Europa verstuurd. Binnenkort komen daar mogelijk nog twee landen bij, want Made.com wil ook nog in Portugal en Italië van start gaan.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

“We groeien fors en willen niet om de twee jaar naar een nieuw magazijn verhuizen”, laat logistiek directeur Frédéric Beltoise optekenen in De Tijd. Made.com start er inderdaad met een oppervlakte van 36.000 m², maar heeft al afspraken om die ruimte op termijn te verdubbelen. De Britten zouden dan het grootste e-commercemagazijn van België krijgen.

 

Van de boot naar de klant

De keuze voor België, dat nochtans vaak wordt vermeden als het over e-commercelogistiek gaat, komt ook voort uit de gunstige ligging. “Ons nieuwe magazijn ligt centraal in Europa en vlak bij de havens van Rotterdam en Antwerpen, waarlangs 70% van onze producten aankomt”, aldus Beltoise. Vooral gezien het korteketenmodel van de meubelretailer is die havenligging interessant: aangezien Made.com rechtstreeks in fabrieken in China laat produceren, worden de producten ook al bij de producent speciaal voor de e-commercespeler verpakt. Veel meubelen gaan bovendien pas in productie wanneer ze door klanten zijn besteld. Bijgevolg hoeft 45% van de producten niet eens meer in het magazijn, maar worden ze direct naar de klanten verstuurd van zodra de boten uit China in Antwerpen aanmeren.

 

Met de komst naar het Europese vasteland wil het Britse bedrijf ook ‘brexitproof’ zijn: de Britse logistiek en die voor de andere markten is vorig jaar met die reden al losgekoppeld. Made.com, dat 500 mensen tewerkstelt, heeft zijn hoofdkantoor nog wel in Londen. De onlineretailer haalde in 2018 een omzet van 173 miljoen pond (zo’n 190 miljoen euro), goed voor een groei van 37%, en draait naar eigen zeggen bijna break-even. 

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen19 oktober, 2026
    Vanden Borre Kitchen verdubbelt omzet en mikt op Belgische top drie

    Vanden Borre Kitchen heeft zijn omzet in vier jaar tijd meer dan verdubbeld. De keukenspecialist verwacht ook dit jaar met 10% te groeien, ondanks de moeilijke marktomstandigheden. Met verdere winkelopeningen wil de keten doorstoten naar de Belgische top drie.

  • icon
    Wonen14 oktober, 2026
    JYSK telt 1.000 medewerkers in België na nieuwe winkelopening

    JYSK heeft in Messancy zijn nieuwste Belgische winkel geopend en rondt daarmee de kaap van 1.000 medewerkers in het land. De woonwinkelketen versnelt tegelijk haar expansie: de vestiging is al de veertiende nieuwe winkel die JYSK dit jaar in België opent.

  • icon
    Wonen6 oktober, 2026
    JYSK trekt drie Balkanmarkten naar zich toe

    JYSK maakt een einde aan de franchiseconstructie in Kosovo, Albanië en Noord-Macedonië. De Deense woonketen neemt er 25 winkels en de lokale organisaties over om in eigen beheer sneller te kunnen uitbreiden.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail