RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Carrefour wendt 'sinterklaasstaking' af

icon
Food3 december, 2019

De staking die Carrefour op sinterklaasdag boven het hoofd hing, is afgewend dankzij overleg met de sociale partners. Vakbond BBTK dreigde ermee op 6 december de hypermarkten van de retailer twee uur later open te laten gaan, maar dat gaat dus niet door.

 

Succesvol sociaal overleg

“Carrefour heeft een ‘sinterklaasstaking’ kunnen afwenden, dankzij overleg met de sociale partners”, laat de supermarktketen weten aan RetailDetail. De retailer is alsnog tot een tot akkoord gekomen met de vakbonden. De socialistische bediendebond BBTK dreigde er nochtans mee actie te voeren in alle Belgische hypermarkten van de keten op 6 december.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Op die dag zouden de vestigingen pas om 11 uur ’s morgens de deuren openen, twee uur later dan normaal gezien het geval is. De vakbond legde de actie uit met een pamflet, waarin sprake was van een nijpend personeelstekort en een gebrekkige organisatie. Dat berichtte Het Laatste Nieuws, dat een pamflet in handen kreeg.

 

Niet klaar voor eindejaar?

Volgens de vakbond was de retailer door de slechte werkorganisatie niet klaar voor de drukke eindejaarperiode. BBTK zou het in het pamflet ook hebben over wantoestanden, een teveel aan studenten en een gebrek aan opleiding. Behalve de ‘sinterklaasstaking’ dreigde de vakbond nog met andere, hardere acties als hun verzuchtingen geen gehoor kregen. Dat is nu dus wel gebeurd en de werknemers laten hun protest volgens Carrefour varen. De supermarktketen communiceert de uitkomsten van het overleg weliswaar niet.

 

“Sociaal overleg is een continu proces bij Carrefour. De afgelopen dagen hebben we extra intensief samengezeten met de sociale partners, maar het overleg loopt constant”, legt communicatiedirecteur Aurélie Gerth uit. “We blijven luisteren naar de noden van de medewerkers. Het is uiteraard ook in ons belang dat de winkels en de medewerkers zo goed mogelijk georganiseerd zijn voor de feestdagen.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 september, 2026
    Aldi België stunt opnieuw met kunst: 24,99 euro voor een werk van prinses Delphine

    Niet voor het eerst pakt Aldi in België uit met een exclusief kunstwerk voor een lage prijs: shoppers kunnen zaterdag een reproductie van prinses Delphine van Saksen-Coburg bemachtigen.

  • icon
    Food22 september, 2026
    Lidl rolt Scan & Go nu ook uit in Frankrijk

    Na België en Duitsland krijgt nu ook Frankrijk de Scan & Go-functie in de Lidl Plus-app. Klanten kunnen er hun boodschappen met hun smartphone scannen en vervolgens via een aparte kassa afrekenen. Lidl zet de dienst meteen in bij elke nieuwe winkel.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail