RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pascal Sabbe
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Gentse Veldstraat is drama, maar "geen concrete plannen" voor heraanleg

icon
Algemeen10 februari, 2020

Al jaren ligt de Gentse Veldstraat er erbarmelijk bij, maar een heraanleg zal toch nog zeker drie jaar op zich laten wachten. Ondertussen neemt de leegstand in de populaire winkelstraat wel af.

 

“Geen concrete plannen”

De Veldstraat in Gent is een van de duurste winkelstraten van België, maar ze ligt er barslecht bij, met losliggende kasseien en gaten in het wegdek. Volgens schepen van openbare werken Filip Watteeuw is een heraanleg evenwel niet voor morgen: “De plannen zijn niet concreet. Tegen het einde van deze bestuursperiode zouden ze uitgevoerd worden, wellicht in 2024″, zegt zijn woordvoerder in De Standaard.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De versnippering van bevoegdheden bemoeilijkt de zaken: de stad Gent staat in voor het beheer van de voetpaden, terwijl de rioleringen onder het wegdek de bevoegdheid zijn van intercommunale TMVW en de verantwoordelijkheid voor het wegdek tussen en rond de tramsporen bij De Lijn ligt. Die laatste beweert dat een heraanleg zou kunnen starten in 2022-2023, maar schepen Watteeuw acht dat niet realistisch aangezien er nog geen bouwvergunning of bestek is. Volgens hem is de vervoersmaatschappij niet klaar om over twee jaar met de werken te beginnen, die naast de heraanleg van de Veldstraat ook de vernieuwing van de Zonnestraat, het Koophandelsplein, de Nederkouter en de Kortrijksepoortstraat omvatten.

 

Ondanks de problemen is de leegstand in de Veldstraat na een moeilijke periode opnieuw afgenomen: slechts drie van vijftig winkelpanden in de straat staan nog leeg. Volgens insiders zijn de huurprijzen de voorbije vijf jaar lichtjes gedaald, vooral aan de kant van de Zonnestraat.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail