RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Amazon weigert niet-essentiële producten in magazijnen

icon
Algemeen18 maart, 2020

Amazon laat tijdens de coronacrisis alleen nog de hoogstnoodzakelijke voorraden toe in zijn Amerikaanse en Europese magazijnen. De onlineretailer wil zo plaats vrijhouden voor medische en dringende producten.

 

Coronavraag krijgt voorrang

De onlinevraag stijgt snel, nu steeds meer mensen in isolatie gaan voor het coronavirus. Om aan die nieuwe vraag naar vooral dagelijkse en gezondheidsproducten te kunnen blijven voldoen, maakt de webretailer plaats vrij in zijn magazijnen en weert het momenteel andere, niet-essentiële goederen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Verkooppartners op het platform kregen dinsdag de melding dat de voorraden van huishoudelijke basisproducten en medische benodigdheden uitgeput geraken, en dat Amazon daarom bepaalde categorieën voorrang zal geven om “deze producten snel te ontvangen, bij te vullen en naar de klanten te verzenden”, bericht Reuters.

 

Babyspullen, kruidenierswaren en boeken

Tot 5 april zal Amazon enkel essentiële voorraden toelaten in zijn Amerikaanse en Europese distributiecentra. Dat betekent niet dat Amazon tijdelijk stopt met de verkoop van niet-essentiële artikelen, zoals elektronica en speelgoed; alleen dat die producten in de komende weken wellicht eerder opraken of dat verkopers ze rechtstreeks naar de consument moeten verzenden.

 

Amazon heeft alvast zelf bepaald wat dan essentiële categorieën zijn die wel nog binnen mogen in de magazijnen. Het gaat concreet onder meer om babyproducten, schoonheids- en verzorgingsproducten, kruidenierswaren, maar ook industriële en wetenschappelijke producten, huisdierbenodigdheden en boeken.

 

Amazon rekent op “begrip” verkooppartners

“We begrijpen dat dit een verandering is voor onze verkooppartners en waarderen hun begrip”, zei Amazon in een verklaring. Toch kan de zet ook onvoorziene gevolgen krijgen voor de onlinereus, meent Reuters: zo ziet het ernaar uit dat de – voor Amazon erg lucratieve – reclame-inkomsten weleens kunnen ineenstuiken als handelaars minder gebruik kunnen maken van het platform. 

 

Bovendien is de kans groot dat verkopers op zoek gaan naar andere afzetkanalen, zoals Wish of eBay, zeker nu in China de productie net weer op gang komt. Het is duidelijk dat de corona-uitbraak zelfs Amazon danig op de proef stelt. Eerder kondigde de e-commercegigant uit Seattle al aan dringend op zoek te zijn naar 100.000 extra medewerkers in de VS om aan de piek in de vraag te kunnen voldoen.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen11 september, 2026
    [In Beeld] Wingzz China: van Ikea-leefcenters tot de innovatie-express

    Van een winkelcentrum opgebouwd als verblijfsplek, in Hangzhou hoe een logistiek bedrijf nieuwe technologie rechtstreeks koppelt aan de werkvloer. Op dag 3 en 4 van retailtour Wingzz China werd innovatie zo nog tastbaarder.

  • icon
    Algemeen11 september, 2026
    YouTube Shopping in Nederland van start met Bol

    YouTube stort zich ook in Nederland op de groeiende markt voor social commerce met de introductie van zijn Shopping-affiliateprogramma. Webwinkel Bol sluit zich als eerste grote partner aan bij het initiatief.

  • icon
    Algemeen11 september, 2026
    Loppe brengt Deense “tweedehandssupermarkten” naar Vlaanderen

    Op 17 oktober opent in het Oost-Vlaamse Maldegem Loppe, een tweedehandswinkel waar particulieren zelf rekruimte huren om spullen te verkopen. De initiatiefnemers willen het concept later uitrollen naar andere Belgische steden.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food17 augustus, 2026
    Hypermarkt Carrefour Burcht wordt pak kleiner
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail