RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Belgische modesector vraagt massaal latere solden

icon
Mode3 april, 2020

Zowat alle grote (en kleine) Belgische modemerken en -retailers dringen aan op een aanpassing van de soldenwetgeving. Liefst 78 bekende namen vragen de soldenperiode uit te stellen tot 1 augustus en voordien een strikte sperperiode in te voeren.

 

Sector van de ondergang redden

“Willen we onze sector van de ondergang redden, moeten we de huidige soldenwetgeving nu aanpassen”, luiden 78 Belgische modemerken en -retailers de alarmbel. Ze willen dringend aan tafel zitten met premier Wilmès en economieminister Muylle, klinkt het in een brief. Honderden faillissementen en duizenden ontslagen kunnen volgens hen vermeden worden als de solden dit jaar worden uitgesteld tot minstens 1 augustus. Van zodra de fysieke winkels mogen heropenen, moet dan wel een strikte sperperiode ingaan – waarbij ook fluistersolden en koppelverkoop verboden zijn. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Ook de internationale en digitale spelers zouden die aangepaste regels moeten respecteren, en daar knelt vaak het schoentje. “Als wij straks de winkels weer kunnen openen, weten wij dat sommige grote retailers en online spelers geneigd zullen zijn om zoveel mogelijk goederen aan grote kortingen te verkopen om van de stock af te geraken en snel cashflow te genereren”, zegt Peter Perquy (CEO van Gigue, Terre Bleue en Zilton), die benadrukt dat Belgische merken en boetieks dat financieel niet aankunnen. 

 

Duizenden jobs op het spel

De verliezen stapelen zich dag na dag op, de voorraden zijn betaald, de herfst- en wintercollecties worden nu geproduceerd en moeten geprefinancierd worden en de collecties van volgende zomer zijn in volle voorbereiding, zeggen Mimi Lamote (CEO van Mayerline) en Perquy, die optreden als spreekbuizen voor de Belgische modesector. “Als er in mei, juni en juli niets verandert aan de actuele soldenwetgeving, zal onze sector in elkaar storten: honderden modebedrijven en duizenden jobs staan op het spel. We weten nu al dat vele bedrijfsleiders met de huidige wetgeving hun modebedrijf niet kunnen redden, hoe hard ze dat ook proberen”, waarschuwt Lamote.

 

Eerder riepen de Belgische modefederatie Creamoda en Unizo ook al op tot het verplaatsen van de soldenperiode. De overheid doet er zelfs zijn voordeel mee, argumenteren de 78 modespelers nu, want het kost de regering niks – maar brengt wel extra btw op als de prijzen een aantal weken niet mogen verlagen.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail