RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Non-food retailers vragen dringende invoering ‘click & collect’

icon
Algemeen14 april, 2020

Het water staat non-food retailers aan de lippen nu ze wellicht nog weken dicht moeten blijven, en e-commerce compenseert het omzetverlies niet. Daarom pleit de sector voor het toelaten van contactloos afhalen als veilig alternatief, net als in onze buurlanden.

 

Een veilige oplossing

In de strijd tegen het coronavirus moeten non-food winkels nog steeds gesloten blijven en dat is niet enkel voor de betrokken retailers een groot probleem, maar ook voor de consument. E-commerce kan immers maar een deel van de vraag voldoen: er is een ongeziene logistieke druk en niet alle consumenten kunnen via de computer bestellen. Daarom stelt handelsfederatie Comeos voor om afhalingen toe te laten als een veilig alternatief: klanten kunnen online of per telefoon een bestelling plaatsen, de goederen vooraf betalen, en een afspraak boeken om de aankopen op te pikken bij een afhaalpunt. Retailers engageren zich om de veilige afstanden te respecteren en contactloos afhalen mogelijk te maken.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

“Dit zou consumenten toelaten om weer op een beperkte manier toegang te krijgen tot bepaalde handelszaken die strikte hygiëne en social distancing maatregelen respecteren en hen geleidelijk aan te doen wennen aan de heropening van winkels. Op deze manier kan ook een stormloop zoals bij de recyclageparken vermeden worden”, aldus Comeos.

 

Overal in Europa is het vandaag toegestaan om bestellingen af te halen: zelfs in de fel getroffen landen Italië en Frankrijk, waar het systeem onder andere een uitweg biedt voor doe-het-zelfketens en meubelzaken. Veel mensen hebben vandaag tijd om te klussen in huis of tuin, maar geraken moeilijk aan de nodige materialen. Bij nogal wat retailers is er bovendien onvrede over het feit dat enkele tuincentra wél mogen open blijven, en dat sommige foodretailers nu uitpakken met promoties op niet-essentiële non-foodproducten. “Discriminatie”, zo horen we.

 

Bestellingen laten ophalen is ook voor België een veilige oplossing, benadrukt Comeos. De federatie verspreidt via sociale media een korte video, die het concept helder uitlegt.

 

Click&Collect from Comeos on Vimeo.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Amazon ziet webwinkel slabakken te midden van AI-tumult

    Terwijl Amazons clouddiensten recordgroei boeken, hapert de motor van de webwinkel. De productverkopen groeien amper 2% en ook de advertentie-inkomsten verliezen vaart. Bovendien dreigen AI-shoppingassistenten het lucratieve verdienmodel van de e-commercereus onder druk te zetten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Jobstudenten en flexi-jobbers dreigen duurder te worden

    Winkeliers moeten mogelijk meer betalen voor jobstudenten en flexi-medewerkers. De federale regering overweegt hogere sociale bijdragen en een maximumleeftijd van 25 jaar voor jobstudenten. Vooral retailers die veel flexibele arbeidskrachten inzetten tijdens weekends, vakanties en piekperiodes, dreigen de gevolgen te voelen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail