RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Bol.com eind augustus van start in Wallonië

icon
Algemeen8 juli, 2020

“Het is bijna zo ver”, kondigt Bol.com zijn Franstalige lancering aan tegenover zijn verkooppartners. Eind augustus lanceert het onlinewarenhuis een eigen Franstalige-app om ook de Waalse markt te bedienen.

 

Begin 2021 compleet assortiment

“Eind augustus lanceren we de Franstalige Bol.com-app”, laat de onlineretailer weten aan de handelaars op zijn platform. De uitrol gebeurt wel geleidelijk, in eerste instantie alleen via de app. “Dit geeft ons samen de kans om stapsgewijs toe te werken naar een sterk en goed aansluitend aanbod voor de volledige Belgische markt”, legt de Ahold Delhaize-dochter uit in een blogpost.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Het betekent evenwel dat zware producten die bezorgd moeten worden op afspraak eerst nog niet worden aangeboden in het Frans. Koelkasten, wasmachines en televisies zullen bijvoorbeeld nog niet te verkrijgen zijn. Ten laatste begin 2021 moeten ook die producten evenwel beschikbaar zijn.

 

Geen onderscheid meer

Er is straks geen onderscheid meer in verkopen in Nederlandstalig versus Franstalig België, aldus nog Bol.com. Hoe dat praktisch in zijn werk gaat? Door middel van machinevertaling worden alle artikelen automatisch in het Frans omgezet. De tarieven voor verzending en logistiek blijven dezelfde, beklemtoont de webshop, maar waarschuwt “dat levering in Franstalig België gevoeliger is voor vertraging”. Voor de communicatie met Franstalige klanten richt de onlineretailer een eigen klantenservice op.

Op dit moment “staat de basis” en “is het tijd om de app en bijbehorende functionaliteiten uitvoerig te testen”. Daarna is er nog tijd voorzien om eventuele verbeteringen te doen, voor de officiële start eind augustus. Bol.com ziet in het Frans een potentieel van 5 miljoen nieuwe klanten en werkt alvast samen met Delhaize om “die nieuwe doelgroep zo goed mogelijk te bereiken”.

Opvallend is wel dat in eerste instantie nog niet wordt gezocht naar nieuwe, Franstalige verkooppartners. Bol.com gaat dus de taalgrens over met een volledig op Nederlandstalige leest geschoeid aanbod.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Belgische doorstart blijft Wibra achtervolgen: miljoenenfactuur dreigt

    De juridische nasleep van het Belgische faillissement van Wibra uit 2020 blijft de retailer achtervolgen. Volgens het jongste jaarverslag kan een uitspraak van de arbeidsrechtbank in Luik nog tot 4,1 miljoen euro kosten. De rechtszaak dateert al uit 2023, maar sleept tot vandaag aan.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Amazon trapt najaarskoopjes af met Prime Big Deal Days op 6 en 7 oktober

    Amazon lanceert op 6 en 7 oktober zijn Prime Big Deal Days, een 48-uur durend shopevenement met exclusieve kortingen voor Prime-leden. Het evenement moet vroege uitgaven voor de feestdagen op gang trekken in een steeds competitievere retailmarkt.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail