RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Makro vergelijkt prijzen met doe-het-zelfconcurrenten

icon
Doe-Het-Zelf/Tuin31 augustus, 2020

Om zijn slagzin “Elke dag de laagste prijs” kracht bij te zetten, publiceert Makro in zijn nieuwste folder voor enkele producten ook de prijzen van concurrenten Brico, Hubo en Gamma. De start van een prijzenslag?

 

Dagelijkse lage prijzen

Twee pagina’s in de nieuwe non-foodfolder van Makro zijn gewijd aan het Work Center, de drive-in doe-het-zelfafdeling van de retailer. Voor negen producten publiceert Makro niet enkel zijn eigen verkoopprijs, maar ook de (significant hogere) prijs die op 6 augustus gold bij de drie grote doe-het-zelfketens Brico, Hubo en Gamma. Het gaat niet om promoties, benadrukt het cash&carrybedrijf, wel om dagelijks aangepaste lage prijzen voor onder andere voegpasta van Knauf, een douchethermostaatkraan van Grohe en betonnen boordstenen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Hoewel vergelijkende reclame perfect wettelijk is in België, hebben waarnemers toch hun bedenkingen bij deze tactiek: “Het is een manier van reclamemaken die volgens mij enkel werkt op korte termijn. Je bouwt daar niet echt iets mee op. Bovendien is het gevaarlijk om prijzen zo openlijk te gaan vergelijken. Op de duur dreig je een prijzenoorlog te veroorzaken“, zegt reclameman Harry Demey van LDV United in Het Nieuwsblad. Men kan zich ook de vraag stellen hoe relevant een prijs van drie weken geleden nog is, in een competitieve markt waar retailers dagelijks – en soms zelf verschillende keren per dag – hun verkoopprijzen aanpassen aan die van hun concurrenten.

Meer over... Doe-Het-Zelf/Tuin
Zie meer
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin23 september, 2026
    Stoelverbod voor Gamma: Vincent Sheppard wint plagiaatzaak

    Meubelfabrikant Vincent Sheppard heeft bij de rechtbank in Den Haag afgedwongen dat Intergamma zijn Amelie-tuinstoelen en loungesets niet langer mag verkopen in de Europese Unie. Volgens de rechter lijken de modellen vrijwel volledig op de Kodo-collectie van Vincent Sheppard.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin22 september, 2026
    Frankrijk blijft zwakkere broertje bij sterk presterend Kingfisher

    Kingfisher, het moederbedrijf van doe-het-zelfketens B&Q, Screwfix, Castorama en Brico Dépôt, heeft een sterk halfjaar achter de rug maar blijft het wel lastig hebben op de Franse markt.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin18 september, 2026
    Van Marcke verkoopt winkels om schuldenberg terug te dringen

    Van Marcke verkoopt winkelvastgoed en krimpt zijn netwerk om cash vrij te maken. De badkamer- en verwarmingsspecialist torst een nettoschuld van 188 miljoen euro en leed vorig jaar opnieuw verlies.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail