RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Dubbel zoveel betalingen met smartphone

icon
Algemeen22 september, 2020

Het aantal mobiele betalingen via Bancontact Payconiq is verdubbeld. Vandaag gebeurt 65% van de online betalingen met de smartphone en ook in de fysieke wereld is het aantal contactloze transacties verdrievoudigd.

 

11,5 miljoen betalingen

Het aantal mobiele betalingen lag in augustus dubbel zo hoog als in 2019: er werden in België 11,5 miljoen betalingen met de smartphone gedaan, tegenover 5,6 miljoen mobiele betalingen in augustus vorig jaar. Dat laat mobiele betaalservice Bancontact Payconiq weten aan HLN. Zo’n 3,85 miljoen Belgen gebruikten toen de app.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Het coronavirus gaf mobiele betalingen een duwtje in de rug: sinds de uitbraak is de Payconiq-betaalapp 870.000 keer gedownload. In maart steeg ook het aantal winkeliers dat mobiel betalen mogelijk maakt met 23%, na oproepen van de overheid om elektronisch of contactloos te betalen omwille van het besmettingsgevaar. Bij Payconiq nam het aandeel contactloze betalingen toe van 13% in maart tot 35% in augustus.

Toch wordt mobiel betalen nog vooral in e-commerce gebruikt: liefst 65% van de online betalingen gebeurt mobiel, aldus Bancontact Payconiq. Cash is daarbuiten wel nog altijd dominant, weet de Nationale Bank. Meer dan 50% van de transacties zou in België nog met contant gebeuren, ook al is het aantal cashbetalingen 15 tot 20% gedaald sinds de coronapandemie.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Amazon ziet webwinkel slabakken te midden van AI-tumult

    Terwijl Amazons clouddiensten recordgroei boeken, hapert de motor van de webwinkel. De productverkopen groeien amper 2% en ook de advertentie-inkomsten verliezen vaart. Bovendien dreigen AI-shoppingassistenten het lucratieve verdienmodel van de e-commercereus onder druk te zetten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Jobstudenten en flexi-jobbers dreigen duurder te worden

    Winkeliers moeten mogelijk meer betalen voor jobstudenten en flexi-medewerkers. De federale regering overweegt hogere sociale bijdragen en een maximumleeftijd van 25 jaar voor jobstudenten. Vooral retailers die veel flexibele arbeidskrachten inzetten tijdens weekends, vakanties en piekperiodes, dreigen de gevolgen te voelen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail