RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Belgische Wibra-winkels heropenen met opgefrist concept

icon
Algemeen26 oktober, 2020

Strakker, overzichtelijker en met meer aandacht voor de schoonmaakcategorie: zo heropenen deze week alle 36 vestigingen van Wibra in België. Een glansrol is weggelegd voor het ‘cultmerk’ Dasty, en ook online heeft de retailer plannen.

 

Fysiek én online weer groeien

Afgelopen weekend deden al 12 vestigingen van Wibra de deuren weer open, later deze week volgen de overige van de 36 locaties waarmee de discounter in België een doorstart maakt. Alle winkels kregen een grondige opfrisbeurt en hebben nu een uniforme winkelinrichting zodat ze duidelijk als Wibra herkenbaar zijn voor de shopper. De winkels ogen frisser en strakker qua stijl en worden ingedeeld in duidelijke ‘werelden’: de mamawereld, de babywereld, de schoonmaakwereld… met mooie achterwanden zodat de shopper zich makkelijker kan oriënteren. “We gaan dit nog verder optimaliseren de komende weken, dit is wat we voor 36 winkels in twee weken tijd konden doen,” zegt woordvoerder Maarten Hagg aan RetailDetail.
 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Het assortiment had Wibra al eerder bijgestuurd, in het kader van een ruimere strategische oefening, waarbij de retailer beter wil aansluiten op de veranderde behoeften van de klanten. Het bedrijf speelt korter in op de seizoenen en maakt nu ook meer gebruik van social media als Facebook en Instagram.  Veel aandacht is er voor de schoonmaakwereld met het succesmerk Dasty. “De schoonmaaklijn is de afgelopen jaren flink gegroeid, we willen ze nu steviger neerzetten in de winkels. Dasty is een echte magneet voor onze klanten. De afgelopen weken, toen onze Belgische winkels gesloten waren, hebben we gezien dat veel Nederlandse Wibra-winkels overspoeld werden door Vlaamse klanten, op zoek naar deze producten.”
 

De doorstart van Wibra in België moet wel degelijk ook het begin betekenen van een nieuw groeiverhaal, zegt Hagg: “We willen eerst die 36 winkels zo snel mogelijk weer rendabel krijgen. De eerste signalen zijn positief, we krijgen enthousiaste reacties van klanten, dus we hopen dat in een paar maanden voor elkaar te krijgen. Dan kunnen we verder kijken naar groei, dat is zeker de ambitie.” De strategie zal tweeledig zijn, aldus de woordvoerder: zowel online als met fysieke winkels. “We geloven sterk in fysieke winkels maar we willen ook digitaal groeien. In Nederland heeft Wibra in mei een online b2b shop voor Dasty geopend. Die willen we ook naar België uitrollen. Dat wordt het begin van een onlinestrategie die we zowel in Nederland als België verder zullen uitbouwen.”

 

Voor “modieuze koopjesjagers”

We nemen de proef op de som in het Wibra filiaal in Laken. De vrachtwagen voor de deur heeft maar één merk bij: Dasty. De verkoop is niet bij te houden, bevestigt districtmanager Carine Reynders. “We hebben hier vier paletten neergezet en ze vliegen de deur uit.” Dasty is de ster van de winkel: het merk is prominent aanwezig naast de andere schoonmaakmiddelen op de achterwand, goed zichtbaar van bij de inkom.
 

De winkelroute is voortaan dezelfde in alle winkels. Vroeger was dat anders: toen was de vorm van het gebouw vaak bepalend voor de manier waarop de producten werden neergezet. “Nu hebben we echt gekozen om met een vast plan te werken voor elke winkel. Dit is nog maar een begin, want we wilden zo snel mogelijk terug kunnen openen, maar we gaan nog verder bouwen aan dit verhaal. In Nederland zijn er al verschillende Wibra winkels die op dat vlak verder staan. Ze zien er echt knap uit.”
 

Een stijlbreuk is het niet, wel wil Wibra moderniseren en wat hippere assortimenten aanbieden, in categorieën als woondecoratie of koken en bakken bijvoorbeeld. “Naast onze traditionele budgetshopper willen we graag de ‘modieuze koopjesjager’ aanspreken.” In elk geval oogt de winkel een pak overzichtelijker dan voordien. De assortimenten liggen nu volgens een heldere logica in de rekken. “Vroeger lag kledij voor kinderen, vrouwen en mannen vaak door elkaar. Nu hebben we aparte werelden voor baby, meisjes, jongens, mannen en vrouwen. Het assortiment ontspanning hebben we naar voren gebracht in de winkels, net als de seizoensassortimenten – momenteel is dat de kerst uiteraard.”
 

Carine Reynders is enthousiast: “We hebben de eerste twaalf winkels zaterdag een beetje stilzwijgend heropend, omdat we in deze coronatijden geen gevaarlijke toestanden wilden creëren. Maar we hebben al veel volk over de vloer gekregen en de reacties zijn zeer positief.”

 

Deze Wibra-winkels zijn nu al open:

Antwerpen: Borgerhout, Merksem, Mortsel, Kapellen

Brussel: Laken, Etterbeek, Ukkel, Jette, Schaarbeek/Chazallaan en Schaarbeek/Helmetsesteenweg.

Mechelen: Nekkerspoel

Genk: Hasseltweg

 

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Amazon ziet webwinkel slabakken te midden van AI-tumult

    Terwijl Amazons clouddiensten recordgroei boeken, hapert de motor van de webwinkel. De productverkopen groeien amper 2% en ook de advertentie-inkomsten verliezen vaart. Bovendien dreigen AI-shoppingassistenten het lucratieve verdienmodel van de e-commercereus onder druk te zetten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Jobstudenten en flexi-jobbers dreigen duurder te worden

    Winkeliers moeten mogelijk meer betalen voor jobstudenten en flexi-medewerkers. De federale regering overweegt hogere sociale bijdragen en een maximumleeftijd van 25 jaar voor jobstudenten. Vooral retailers die veel flexibele arbeidskrachten inzetten tijdens weekends, vakanties en piekperiodes, dreigen de gevolgen te voelen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail