RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Amazon wordt nu zelfs apotheker

icon
Schoonheid/verzorging17 november, 2020

Amazon is nu ook apotheker: in de Verenigde Staten levert de onlinereus voortaan geneesmiddelen aan huis, inclusief medicatie op voorschrift. Het bedrijf van Jeff Bezos krijgt zo letterlijk inzicht in de medische toestand van klanten.

 

Pillen mee met de boodschappen

Twee jaar na de overname van Pillpack, integreert Amazon de bezorgdienst voor geneesmiddelen in zijn eigen aanbod: Amazon Pharmacy is vanaf nu live in de Verenigde Staten, waardoor klanten zowel online als mobiel medicijnen kunnen bestellen voor thuislevering. Opvallend is dat het medicatie met voorschrift gaat, want medicijnen zonder voorschrift verkocht de onlineretailer eerder al gewoon online.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Klanten dienen in een beveiligd profiel hun verzekeringsinformatie toevoegen, kunnen hun voorschriften bekijken en hebben bij het afrekenen keuzen tussen verschillende bezorg- en betalingsopties. Zo krijgen Prime-leden ook op geneesmiddelen korting en kunnen ze de prijzen vergelijken met of zonder gezondheidsverzekering. Geschoolde apothekers zijn 24/7 beschikbaar om vragen over medicijnen te beantwoorden.

 

Persoonlijke gezondheid in kaart

De droom van Jeff Bezos om van Amazon een ‘allesverkoper’ te maken, is een belangrijke stap dichterbij gekomen. “Naarmate meer en meer mensen hun dagelijkse boodschappen van thuis uit willen doen, is de apotheek een belangrijke en noodzakelijke aanvulling op de onlinewinkel van Amazon”, zegt Doug Herrington, Senior Vice President voor Noord-Amerika, volgens TechCrunch over de lancering.

Niet alleen komt er met de gezondheidszorg een grote nieuwe inkomstenbron bij (de omzet van online apotheekdiensten wordt tegen 2025 wereldwijd geschat op 131 miljard dollar), Amazon krijgt ook een ongeziene inkijk in het privéleven van miljoenen consumenten. Na een compleet beeld van wat gezinnen consumeren, komt het bedrijf nu ook alles over de gezondheidstoestand van zijn klanten te weten.

 

Gezondheidszorg in het vizier

Bij het uitbreken van de coronapandemie liet Bezos zich eerder al ontvallen de markt van de gezondheidszorg op het oog te hebben. De multimiljardair investeerde ook al fors in de ontwikkeling van coronatests, vooral maar niet exclusief voor eigen medewerkers. In augustus lanceerde Amazon ook al een eigen fitnesstracker, Halo, waarmee consumenten hun percentage lichaamsvet kunnen berekenen en volgen.

In eerste instantie wordt Amazon Pharmacy enkel in de VS gelanceerd, maar verdere expansie valt niet uit te sluiten. Zal Bezos wel slagen in de consolidatie van de apothekersmarkt, wat de bestaande spelers niet blijkt te lukken?

Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging18 september, 2026
    Unilever zet nu ook Zwitsal aan de deur

    Unilever verkoopt babyverzorgingsmerk Zwitsal aan het Nederlandse Royal Sanders. De producent van onder meer Melkmeisje, Van Gils en Odorex neemt het merk begin volgend jaar over.

  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk

    Wibra introduceert een lijn wasmiddelen onder het nieuwe huismerk W-care. Dat is een opmerkelijke primeur voor de discounter, die met deze ontwikkeling mogelijk minder afhankelijk wil worden van zijn exclusieve “stermerk” Dasty.

  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord

    Het Belgische verzorgingsmerk WONDR breidt uit met een nieuwe productlijn en krijgt tegelijk een nieuwe visuele identiteit. De golvende grafische elementen maken plaats voor een strakkere branding, die beter moet werken over een breder productgamma. Want dat gamma wordt ook voor het eerst vloeibaar.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail