RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Albert Heijn stopt handdoekenpromo maar ontkent link met protest Hema-baas

icon
Algemeen12 januari, 2021

Na de forse uithaal van Hema-baas Tjeerd Jegen heeft Albert Heijn beslist om een 1+1-actie met badhanddoeken stop te zetten. Jegen verweet zijn concurrent een gebrek aan solidariteit nu de Hema-winkels in Nederland langer dicht moeten blijven door de verlengde lockdown. 

Albert Heijn: “Niets te maken met uithaal Jegen”

“Dit is blijkbaar retail solidariteit middenin een lockdown”, waren de striemende woorden van Jegen op LinkedIn. De oorzaak was de nieuwe promofolder van Albert Heijn, waarin ook een actie met badhanddoeken stond. Een typisch Hema-product, maar de winkels van Hema gelden als niet-essentieel en moeten dicht blijven tijdens de verlengde lockdown in Nederland. En dus zat het er bovenarms op.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Nu blijkt dat de actie met de badhanddoeken vervroegd wordt afgebroken. Dergelijke acties met non-foodproducten lopen bij Albert Heijn doorgaans 3 weken, maar nu is het na een week al gedaan. Niet omdat Jegen protesteerde, benadrukt woordvoerster Anousjka Aspeslagh bij RTL Nieuws. De bewuste folder was 4 weken geleden al gedrukt, en toen was er nog geen sprake van een langere lockdown. Omdat er geen tijd was om een nieuwe te drukken, is de promo wel van start gegaan maar met de nadrukkelijke keuze om ze maar een week te laten lopen.

 

De forse aanval van Jegen heeft wel een debat losgemaakt over wie nu gelijk heeft. Sommige retailexperts vinden dat Albert Heijn “terughoudender” had moeten zijn met promoties op producten die niet tot het kernassortiment behoren. “Albert Heijn heeft al veel extra omzet in de schoot geworpen gekregen, mede doordat de horeca dicht is”, zegt Kitty Koelemeijer, hoogleraar Marketing & Retailing aan de Nyenrode Business Universiteit tegen RTL. “Om hier dan duidelijk voordeel uit te halen vind ik op zijn zwakst gezegd onhandig.”

 

Maar ook Jegen komt niet zonder kleerscheuren uit de discussie. Vooral de toon van zijn boodschap en de zeer publieke en persoonlijke aanval tegen de toplui van Albert Heijn en diens moederbedrijf Ahold, kunnen op weinig genade rekenen. Het feit dat Hema zich eerder nog als essentiële winkel probeerde te laten erkennen omdat de keten onder meer babyspulletjes verkoopt, doet een expert zelfs spreken van “huichelachtig gedrag”. 

 

Retailexpert Rupert Parker Brady wijst er tot slot fijntjes op dat Blokker, toch een meer rechtstreekse concurrent van Hema, tijdens de lockdown is gestart met het leveren van bestellingen via de webshop. Hema doet dat vooralsnog niet. In de plaats daarvan lobbyt de groep bij de overheid om een afhaalpunt in de winkels te mogen organiseren. 

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Belgische doorstart blijft Wibra achtervolgen: miljoenenfactuur dreigt

    De juridische nasleep van het Belgische faillissement van Wibra uit 2020 blijft de retailer achtervolgen. Volgens het jongste jaarverslag kan een uitspraak van de arbeidsrechtbank in Luik nog tot 4,1 miljoen euro kosten. De rechtszaak dateert al uit 2023, maar sleept tot vandaag aan.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Amazon trapt najaarskoopjes af met Prime Big Deal Days op 6 en 7 oktober

    Amazon lanceert op 6 en 7 oktober zijn Prime Big Deal Days, een 48-uur durend shopevenement met exclusieve kortingen voor Prime-leden. Het evenement moet vroege uitgaven voor de feestdagen op gang trekken in een steeds competitievere retailmarkt.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail