RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

BREAKING – e5 Mode: Bultiauw 'out', opgezet spel of niet?

icon
Mode22 januari, 2021

Overnamekandidaat voor e5 Mode De Sutter gaat toch niet in zee met elektrogroothandelaar Bultiauw, hoewel de naam van de vermogende Belg in het dossier prijkt. Wordt er verstoppertje gespeeld? En wie springt in de bres?

 

Paniekvoetbal of gepland?

Christian Bultiauw, voormalig gedelegeerd bestuurder en mede-eigenaar van elektrogroothandel Cebeo, stapt dan toch niet mee in het overnameproject voor e5 Mode. Volgens het dossier zou Bultiauw 2,5 miljoen euro bijdragen, maar dat pakt nu toch anders uit. De familie De Sutter gaat niet in zee met de groothandelspecialist maar met een “grote Vlaamse industriële speler”, bericht De Standaard.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Waarom Bultiauw afhaakt, en of dat op eigen initiatief is, is niet bekend. Ook wie de nieuwe mede-investeerder is, wordt nog niet bekendgemaakt. De tijd dringt nochtans: dinsdag moeten de overnamekandidaten voor de ondernemingsrechtbank verschijnen en wordt de knoop mogelijk al doorgehakt. De Sutter past op de valreep dus nog zijn bod aan.

Nieuwe vragen dringen zich op: is Bultiauw pas afgehaakt en moest er nog snel een nieuwe mede-investeerder worden gezocht? Of verleende Bultiauw tot nu toe vooral zijn naam en reputatie als nummer 136 in de lijst van rijkste Belgen, en werd er achter de schermen naar andere deals gekeken?

 

Wie kan waardig vervangen?

Donderdag gaf De Sutter tegenover De Standaard al te kennen dat uiteindelijk een andere oplossing mogelijk was en dat er “nog geen definitieve keuzes gemaakt” zijn. Het is dan wel frappant dat overheidsvehikel Gigarant bij zoveel onzekerheid een bankgarantie van 7,5 miljoen euro heeft beloofd. Mogelijk boezemde de aanwezigheid van Bultiauw en zijn fortuin vertrouwen in. Vraag is nu of het fonds nog altijd even geneigd is om mee te doen? Mogelijk verklaart dat waarom de bieder nu opeens ook minder bankfinanciering zegt nodig te hebben.

 

Hoe lang weten ook de gerechtsmandatarissen al dat de elektrohandelaar ‘out’ is? En vooral voor de medewerkers moet het schrikken zijn dat de beloofde financier van 2,5 miljoen euro wegvalt, in ruil voor een anonieme industriële speler. De Sutter bracht het meest volledige bod uit op e5 Mode en zegt quasi alle bedrijfsonderdelen te willen: van de 55 winkels in Vlaanderen tot en met inkooporganisatie ECG. Waarom de textielondernemers zich zo vastbijten in de jarenlang verlieslatende keten, blijft evenwel een raadsel. Behalve als jeansleverancier met dochteronderneming Ansi, hebben de textielbroers weinig echte banden met de retailer, noch ervaring met retail.

 

Benaderd door Helderweirt

Wel is geweten dat huidige e5 Mode-eigenaar Frédéric Helderweirt in de loop van 2020 al in gesprek was met De Sutter om te investeren in de keten. Een investeerder is toen niet gevonden, wat er mede toe heeft geleid dat e5 Mode dit najaar voor de tweede keer schuldbescherming moest aanvragen, maar nu komt De Sutter weer op de proppen.

Het zou logisch zijn dat Kristof en Peter De Sutter extra middelen en expertise aan retailzijde halen. Om de naam Bultiauw te vervangen, zullen ze evenwel een zwaargewicht op de kop moeten tikken. Waar kunnen ze nog zo’n sterke bondgenoot vinden? En stond die al klaar in de coulissen, of niet? Als het klopt dat pas vanmorgen de deal met de nieuwe industriële speler is getekend, lijkt dit behoorlijk op paniekvoetbal.

 

Indien wel, is het vreemd dat hier tot nu toe geen transparantie over was. Waarom zoveel mysterie en onduidelijkheid? Spelen de broers bewust verstoppertje of begint hun plan al te rammelen? Het blijkt een dossier met vraagtekens te worden.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode22 september, 2026
    Controverse bij Converse: Nike trekt campagne in na ophef over “KKK-symboliek”

    Schoenenmerk Converse, onderdeel van sportgigant Nike, heeft een advertentiecampagne offline gehaald en excuses aangeboden na een golf van kritiek. De beelden riepen volgens critici associaties op met de Ku Klux Klan en met lynchpraktijken.

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Puma herschikt Europese directie

    Puma heeft zijn Europese directie herschikt. De Nederlander Fokko de Rooij wordt per 1 oktober directeur voor Europa, terwijl Daniel Pustina met onmiddellijke ingang de leiding neemt over Centraal-Europa.  

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Pieces versnelt in Nederland en België: zeven nieuwe winkels in een jaar tijd

    Bestseller-dochter Pieces voert het tempo op in Nederland en België. Het Deense modemerk breidde zijn winkelnetwerk in twaalf maanden uit van vier naar elf vestigingen en plant op 24 september al de volgende opening in Leuven.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail