RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Boohoo koopt resterende Arcadia-merken

icon
Mode8 februari, 2021

De Britse online modewinkel Boohoo neemt de overblijvende merken van de failliete retailgroep Arcadia over. De grootste merken werden eerder opgekocht door Asos.

 

Aanbod verbreden

Boohoo koopt de merken Dorothy Perkins, Burton en Wallis voor iets meer dan 25 miljoen pond (28,5 miljoen euro). De e-tailer koopt enkel de merkrechten en dus geen winkels, wat betekent dat 214 filialen definitief de deuren sluiten. Voor de resterende voorraden legt Boohoo nog eens 8 miljoen pond (9 miljoen euro) op tafel.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Amper twee weken geleden kon het online modeplatform al de hand leggen op de merkrechten en de webshop van Debenhams. Die deal was goed voor een bedrag van 55 miljoen pond (62 miljoen euro).  

 

De Arcadia-merken moeten Boohoo helpen zijn marktaandeel uit te breiden en zijn klantenbestand te verbreden, dat tot op vandaag gericht is op tieners en jonge volwassenen. Met name Burton moet het aanbod van herenkleding versterken, schrijft Bloomberg.

 

Met de verkoop van Dorothy Perkins, Burton en Wallis is het Arcadia-imperium van oprichter Sir Philip Green nu volledig ontmanteld. Asos kocht eerder al de merken Topshop, Topman, Miss Selfridge en HIIT, terwijl Evans in handen kwam van City Chic. In totaal brachten die verkopen meer dan 500 miljoen pond (570 miljoen euro) op voor de schuldeisers.

 

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode22 september, 2026
    Controverse bij Converse: Nike trekt campagne in na ophef over “KKK-symboliek”

    Schoenenmerk Converse, onderdeel van sportgigant Nike, heeft een advertentiecampagne offline gehaald en excuses aangeboden na een golf van kritiek. De beelden riepen volgens critici associaties op met de Ku Klux Klan en met lynchpraktijken.

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Puma herschikt Europese directie

    Puma heeft zijn Europese directie herschikt. De Nederlander Fokko de Rooij wordt per 1 oktober directeur voor Europa, terwijl Daniel Pustina met onmiddellijke ingang de leiding neemt over Centraal-Europa.  

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Pieces versnelt in Nederland en België: zeven nieuwe winkels in een jaar tijd

    Bestseller-dochter Pieces voert het tempo op in Nederland en België. Het Deense modemerk breidde zijn winkelnetwerk in twaalf maanden uit van vier naar elf vestigingen en plant op 24 september al de volgende opening in Leuven.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail