RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

State of Art spint garen uit textielafval

icon
Mode7 april, 2021

Mannenmodemerk State of Art brengt een circulaire collectie uit. Alle items zijn gemaakt met ingezamelde kleding, waarvan de vezels werden hergebruikt. In de komende vier jaar wil het Nederlandse label nog verdere stappen zetten.

 

Oude kleren en PET-flessen

State of Art, een Nederlands merk voor herenmode, lanceert in samenwerking met Loop.a life een circulaire collectie. De kledingstukken zijn gemaakt op basis van oude kleren die in Nederland werden ingezameld. De keten is volledig gesloten en circulair, beklemtoont het merk.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De ingezamelde kleding wordt met een sorteermachine op kleur en materiaal gesorteerd, waarna het materiaal is teruggebracht tot de grondstof: de vezels. Om de kledingstukken uit de collectie te breien, is vervolgens een nieuw garen ontwikkeld dat bestaat uit deze vezels samen met nog industrieel afval, zoals gerecyclede PET-flessen of duurzame lyocell.

 

Minstens 10% afval

Het initiatief is onderdeel van ‘Responsible. Together.’, een submerk van State of Art dat inzet op duurzaamheid. Vorig jaar sloot het herenlabel uit Lichtenvoorde zich aan bij het Green Deals Circulair Textiel-initiatief, waardoor het merk de komende vier jaar belooft aan een circulaire aanpak van textielproductie mee te werken.

Zo moeten de collecties in de toekomst minstens 10% lokaal ingezameld ‘post consumer’-textiel, met andere woorden kledingafval, gebruiken. Onder ‘Responsible. Together.’ vallen ook nog kledingstukken gemaakt van biologisch katoen en artikelen die gecertifieerd biologisch zijn volgens de Global Organic Textile Standard (GOTS). Later dit jaar sluit het merk zich nog aan bij ‘tex.tracer’, een platform waarop consumenten het hele productieproces kunnen volgen. 

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode22 september, 2026
    Controverse bij Converse: Nike trekt campagne in na ophef over “KKK-symboliek”

    Schoenenmerk Converse, onderdeel van sportgigant Nike, heeft een advertentiecampagne offline gehaald en excuses aangeboden na een golf van kritiek. De beelden riepen volgens critici associaties op met de Ku Klux Klan en met lynchpraktijken.

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Puma herschikt Europese directie

    Puma heeft zijn Europese directie herschikt. De Nederlander Fokko de Rooij wordt per 1 oktober directeur voor Europa, terwijl Daniel Pustina met onmiddellijke ingang de leiding neemt over Centraal-Europa.  

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Pieces versnelt in Nederland en België: zeven nieuwe winkels in een jaar tijd

    Bestseller-dochter Pieces voert het tempo op in Nederland en België. Het Deense modemerk breidde zijn winkelnetwerk in twaalf maanden uit van vier naar elf vestigingen en plant op 24 september al de volgende opening in Leuven.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail