RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hilco nog steeds geïnteresseerd in Free Record Shop België

icon
Elektro27 januari, 2014

“Als een dief in de nacht”

Hilco ontkent dat het zich heeft teruggetrokken. Volgens hen gaan de onderhandelingen nog steeds door, maar wordt een overname steeds moeilijker door speculaties in de media. Zo beschuldigde curator Peter Verstraeten vrijdag nog dat Hilco “als een dief in de nacht is vertrokken”.

 

Volgens Verstraeten had het de sleutels van alle winkels teruggestuurd naar de eigenaars van de panden, zonder te communiceren over een reden. “Ik ben al 25 jaar advocaat. Nog nooit ben ik zo bedrogen geweest bij de afhandeling van een faillissement“, aldus Verstraeten aan Belga.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Belgische voorraad in Nederlandse winkels

De curatoren willen Hilco nu verantwoordelijk stellen voor de geleden schade. Zo zou er ook schade zijn gemaakt aan de winkels. Hilco had immers eind december al een akkoord bereikt met de curatoren van Free Record Shop over de inboedel van de winkels en had toen ook de intentie getoond om 67 Belgische winkels open te houden. Later kwam de Britse investeerder naar buiten met een verklaring dat de onderhandelingen met de verhuurders van de winkelpanden en de leveranciers langer duurden dan verwacht.

 

“[Hilco] is een beetje verbijsterd door de uitlatingen in de pers van de curator, waaronder eerdere uitspraken waarin hij zei het bedrijf verkocht te hebben aan Hilco Capital.”, zegt CEO van Hilco, Paul McGowan. “Ondanks de mogelijkheid om [Hilco] te kunnen ontmoeten in de voorbije weken, deed mr. Verstraeten toch onjuiste uitlatingen in de pers. Dit maakt het hele proces veel moeilijker, vooral met de bezitters van de panden.”

 

Free Record Shop Nederland maakte vorige week al bekend dat het de voorraad van de Belgische winkels in Nederland zal verkopen tegen bodemprijzen in afwachting van een doorstart van de Belgische winkels.

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro18 september, 2026
    [Analyse] Mag JD.com MediaMarkt straks wel overnemen van Europa?

    De Europese Commissie moet tegen 23 oktober beslissen of JD.com het moederbedrijf van MediaMarkt en Saturn mag overnemen. Brussel buigt zich daarvoor over de vraag of de Chinese e-commercereus staatssteun kreeg, en vooral of die steun de Europese markt kan verstoren? Een nieuw rapport schat alvast dat de groep in...

  • icon
    Elektro17 september, 2026
    Coolblue naar Sint-Niklaas: “nog 10 extra winkels in België”

    Coolblue opent eind dit jaar een nieuwe winkel in Sint-Niklaas, waar de elektronicaretailer neerstrijkt in het Krea Park. Het wordt de dertiende Belgische vestiging en de eerste in het Waasland. Volgende halte: Gosselies.

  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    JD.com doet toezeggingen in overnamedossier MediaMarkt

    Chinese e-commercegigant JD.com zou de EU toezeggingen hebben gedaan in het onderzoek naar de overname van Ceconomy,het moederbedrijf van elektroretailers MediaMarkt en Saturn.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail