RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Zeeman en Tesco gelinkt aan problematische omstandigheden in Indiase spinnerijen

icon
Mode27 mei, 2021

Verschillende grote bedrijven, zoals Carrefour, Ikea, Tesco en Zeeman, worden genoemd in een rapport dat de slechte werkomstandigheden in Indiase spinnerijen aan de kaak stelt.

 

Valse beloften

De Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) en mensenrechtenorganisatie Arisa komen tot de conclusie dat de leef- en werkomstandigheden in de textielindustrie in de Indiase deelstaat Tamil Nadu bedroevend slecht zijn. Zo zouden arbeiders geronseld worden met valse beloftes en grotendeels afgesloten van de buitenwereld in hostels worden ondergebracht. “In de ergste gevallen komt dit neer op gedwongen arbeid”, stelt SOMO-onderzoekster Pauline Overeem.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De onderzoekers vonden directe en indirecte links tussen onderzochte spinnerijen en een tiental internationaal opererende bedrijven: Carrefour, Gap, Ikea, Marc O’Polo, Next, Sainsbury’s, Tesco, The Cookie Company Group, WE Fashion, en Zeeman. “Inkopende bedrijven moeten maatregelen nemen om gedwongen arbeid tegen te gaan, en het risico op gedwongen arbeid laten meewegen bij hun inkooppraktijken”, klinkt het dan ook.

 

Tesco bekent schuld

Een aantal van de genoemde bedrijven heeft intussen actie ondernomen. Volgens FashionUnited heeft Zeeman de samenwerking in Tamil Nadu stopgezet, terwijl WE Fashion de handelsrelatie met de spinnerijen onderzoekt. Ook Tesco heeft toegegeven dat er misbruiken zijn vastgesteld in één van de fabrieken waarmee het een link heeft in de regio, meldt The Guardian.

 

Bij Tesco zou het gaan om “kritieke problemen” met de lonen en uitkeringen en verbale intimidatie van werknemers. “Hoewel we geen directe klant van deze fabriek zijn, erkennen we onze verantwoordelijkheid tegenover iedereen in onze toeleveringsketen en werken we samen met andere merken en met SOMO om dit te onderzoeken en ervoor te zorgen dat er verbeteringen worden aangebracht”, verklaarde een woordvoerder van de Britse supermarktketen.

 

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode22 september, 2026
    Controverse bij Converse: Nike trekt campagne in na ophef over “KKK-symboliek”

    Schoenenmerk Converse, onderdeel van sportgigant Nike, heeft een advertentiecampagne offline gehaald en excuses aangeboden na een golf van kritiek. De beelden riepen volgens critici associaties op met de Ku Klux Klan en met lynchpraktijken.

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Puma herschikt Europese directie

    Puma heeft zijn Europese directie herschikt. De Nederlander Fokko de Rooij wordt per 1 oktober directeur voor Europa, terwijl Daniel Pustina met onmiddellijke ingang de leiding neemt over Centraal-Europa.  

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Pieces versnelt in Nederland en België: zeven nieuwe winkels in een jaar tijd

    Bestseller-dochter Pieces voert het tempo op in Nederland en België. Het Deense modemerk breidde zijn winkelnetwerk in twaalf maanden uit van vier naar elf vestigingen en plant op 24 september al de volgende opening in Leuven.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail