RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Coronaversoepelingen: vrij en blij winkelen mag weer

icon
Algemeen18 juni, 2021

Winkelen mag weer zo lang en met zoveel als de shopper maar wil, heeft het Overlegcomité vandaag bevestigd. In Nederland hoeven ook mondmaskers niet meer, in Frankrijk nog wel.

 

Alleen mondkapjes blijven

Zoals eerder al aangekondigd, vallen de coronabeperkingen in de detailhandel weg. Er is geen limiet meer op duur noch op het aantal mensen dat samen mag gaan winkelen. Wel blijft het dragen van een mondmasker binnen verplicht. Dat heeft het Overlegcomité vandaag voor België bepaald. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Nieuwe versoepelingen zijn er dit keer vooral voor de horeca: al vanaf 27 juni mag de horeca openblijven tot 1 uur ’s nachts. Vanaf dat moment mogen ook acht mensen aan eenzelfde tafel mogen zitten, in tegenstelling tot vier personen nu. Oorspronkelijk zou dat pas vanaf 1 juli het geval zijn, maar de versoepelingen zijn – wellicht niet toevallig – vervroegd naar de dag waarop de Rode Duivels de achtste finale op het EK spelen.

Ook nachtwinkels mogen tot 1 uur open blijven. Er geldt niet langer een beperking op het aantal gasten op huwelijksfeesten – maar dansen mag nog niet. Evenementen kunnen binnen met 2.000 toeschouwers. Ook dit zal wellicht een stimulans vormen voor de handel.

Ondertussen versoepelen ook de buurlanden. In Nederland hoeven mondkapjes vanaf 26 juni niet meer, naar alle waarschijnlijkheid ook niet in winkels. Vrijdagavond wordt daar definitief uitsluitsel over gegeven door de overheid. Andere regels blijven er weliswaar strenger: de horeca moet om middernacht dicht en mag maximaal 100 mensen ontvangen. In Frankrijk is de regelgeving rond mondmaskers donderdag al versoepeld, al blijven ze verplicht in onder andere winkels en op markten. De avondklok gaat er zondag op de schop.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Amazon trapt najaarskoopjes af met Prime Big Deal Days op 6 en 7 oktober

    Amazon lanceert op 6 en 7 oktober zijn Prime Big Deal Days, een 48-uur durend shopevenement met exclusieve kortingen voor Prime-leden. Het evenement moet vroege uitgaven voor de feestdagen op gang trekken in een steeds competitievere retailmarkt.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    [In Beeld] Wingzz China: in China worden autonome robots alledaags, van de supermarkt tot de taxi

    De laatste drie dagen van de retailtour Wingzz China gingen van Alibaba in Hangzhou tot de technologiebedrijven van Shenzhen. Wat vooral opvalt: autonome robots zijn er geen toekomstbeeld, maar bepaalt nu al hoe Chinezen winkelen, produceren, zich verplaatsen en zelfs hun lunch laten bezorgen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail