RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

'Bake off'-specialist Diversi Foods in de etalage

icon
Food11 februari, 2014

“Laatste rechte lijn”

“Volgens onze informatie is de transactie nog niet volledig rond, maar zit ze wel in de laatste rechte lijn. Hoeveel het investeringsfonds daarbij op tafel zou leggen, is niet bekend”, zo schrijft De Tijd. Vooralsnog wil geen enkele partij commentaar kwijt.

 

‘Bake off’-specialist Diversi Foods werd opgericht in 1989 en levert zijn diepgevroren broodwaren en banketproducten aan de grootdistributie, de zelfstandige supermarkten en de horeca. Toen het tien jaar later werd overgenomen door een Deense holding was het bedrijf uitgegroeid tot een van de grotere verkooporganisaties van ‘bake off’-producten in de Benelux. In 2007 werd het bedrijf eigendom van de Vlaamse holding Unimar, opgericht door Patrick Dermaut en Robert Huygh – de oorspronkelijke stichter van Diversi Foods.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Waterland is een Belgisch-Nederlandse investeringsmaatschappij die inmiddels participeert in meer dan 250 bedrijven. In ons land heeft de groep onder meer deelnames in Omega Pharma en Arseus, de leveranciers van gezondheidsproducten uit de stal van Marc Coucke, en in kranenbedrijf Sarens. Waterland beschikt over een eigen vermogen van 2,5 miljard euro.

 

Croissy buiten schot?

De Unimar-holding is ook in Nederland actief: eind 2011 nam de groep nog de aandelen over van zijn Nederlandse concurrent Vriesfood, nadat het begin 2009 al Pane Italiano had opgekocht, een bedrijf dat uitsluitend originele Italiaanse broodsoorten op de markt brengt.

 

In eigen land is Unimar sinds 2006 eigenaar van de ‘Franse Bakkerij Croissy’-franchiseformule, die in ons land een kleine 40 vestigingen telt. “Die franchiseketen zou evenwel geen onderdeel zijn van de transactie met het investeringsfonds”, zo meent de zakenkrant te weten.

 

Alles samen zou de holding in 2012 goed geweest zijn voor een omzet van zo’n 68,5 miljoen euro. Het gros daarvan komt volgens De Tijd op naam van Diversi Foods.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [Filet Pur] Flagrant delict

    Ondernemers die wetteloos hun goesting doen, verplichten straks de discounters om het slechte voorbeeld te volgen. Plunderaars brengen intussen de stemming in de sector naar het nulpunt. Is spotgoedkope wijn het antwoord, vraagt Filet Pur zich af.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail